Zamknij
Przeżywszy 90 lat zmarła Danuta Muszyńska-Zamorska, ceniona artystka malarka.
Tylko dzięki uporowi i odwadze naszych przodków możemy dziś mieszkać w niepodległej Polsce
Obchody 700-lecia Miasta Środy odbyły się w dniach 17 – 24 września 1967 roku
Jednym z najbardziej charakterystycznych, a zarazem tajemniczych, zespołów budynków i budowli w Środzie Wielkopolskiej jest Areszt Śledczy.
Dokładnie 150 lat temu otwarto linię kolejową na trasie Poznań-Kluczbork. W piątek 10 grudnia 1875 roku 23 pasażerów wsiadło w Poznaniu do wagonu pociągu, który przejechał przez Środę.
Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej niejednokrotnie występował w Środzie.
Mieszkańcy Środy Wielkopolskiej sprzed lat - usługi.
Jeszcze do niedawna panowało powszechne przekonanie, że nie uchował się ani jeden egzemplarz polskiego autobusu, który produkowany był jedynie przez dwa lata.
Ojcem sukcesu, jakim było oddanie do użytkowania nowej siedziby Zespołu Szkół Zawodowych, był jej dyrektor – Mirosław Ardelli.
Pod koniec lat 80. XX wieku w poznańskim Kuratorium Oświaty zapadła decyzja o budowie nowej siedziby Szkoły Zawodowej w Środzie
Obozy harcerskie to w czasach głębokiej komuny jedna z niewielu okazji aby przeżyć przygodę, poznać ciekawych ludzi i miło spędzić czas.
20 października 1990 roku Środę Wielkopolską odwiedził kandydat na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Premier Tadeusz Mazowiecki.
"Po latach komunistycznej sieczki usłyszeliśmy – inny przekaz, inne słowa i gesty".
Lata osiemdziesiąte, to w polskim budownictwie, w porównaniu do ówczesnych zachodnich standardów, czas technologicznego zacofania.
Uroczystości związane z jubileuszem nadania Środzie praw miejskich odbywały się w dniach 17-24 września 1967 roku.