Zamknij
REKLAMA

Historia na naszych oczach. Kiedyś był Gall Anonim i Długosz, dzisiaj są dziennikarze

08.47, 02.06.2022 Aktualizacja: 08.50, 02.06.2022
Skomentuj Fot. archiwum Pawła Łukaszewskiego
REKLAMA

Gdy nieco ponad trzy lata temu objąłem w średzkiej Kolegiacie rolę przewodnika turystycznego trwały już bardzo intensywne starania o nadanie naszej świątyni miana bazyliki mniejszej. Niedługo później przyszła odpowiedź z Watykanu. Niestety negatywna.

Musieliśmy poczekać jeszcze wiele miesięcy, by wreszcie móc nazwać średzką farę bazyliką. Wtedy nie myślałem jeszcze o zostaniu dziennikarzem, ale teraz wiem, że to była dobra decyzja. W niemal 600-letniej historii świątyni, która działa się na oczach kilkunastu pokoleń to akurat nam przyszło być świadkami tej ważnej i historycznej dla miasta chwili.

Gdy rozmawiałem ostatnio z księdzem Bartoszem Strugarkiem, powiedział mi, że jako dziennikarze powinniśmy pamiętać o tym, że to, co napiszemy może zostać w archiwach na dziesiątki, a może setki lat. Dziś zwykła gazeta za jakiś czas może stać się źródłem, z którego korzystać będą historycy. Dla mnie osobiście niesamowite jest to, że jako dziennikarze możemy zapisywać historię dla kolejnych pokoleń.

Maciej Taciak
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%