Zamknij
REKLAMA

Wygra próżność, czy dobre serce?

14.47, 12.01.2023 . Aktualizacja: 14.54, 12.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

Ostatnio modne jest promowanie siebie. Każdy chciałby zostać Sportowcem Roku, Sołtysem Roku czy Człowiekiem Roku. Na czym to polega? Wystarczy wygrać w głosowaniu! Trzeba wysłać SMS na numer premium, a osoba, która uzyska najwięcej głosów (czyli największą liczbę SMS), otrzyma tytuł.

Jedną z osób, która ostatnio została nominowana w podobnym konkursie, jest radny z Sosnowca. Łukasz Litewka na swoim facebookowym profilu sprzeciwił się takim praktykom. - Nie chcę brać w tym udziału. Naprawdę nie potrzebuje zostać „Osobowością Roku” i odebrać dyplom na jakiejś gali. Zasady konkursu są proste: „wyślij SMS” na swojego kandydata. SMS, który kosztuje kilka złotych. Ludzie co rok wysyłają tysiące smsów tylko po to, by ktoś jarał się tym, że został „Osobowością Roku” najpierw w Sosnowcu, a potem kolejny konkurs na Śląsku. Ja nic już nie muszę wygrywać, proszę Was by każdy SMS, który chcielibyście wysłać na mnie… wyślijcie! Tylko na jakieś dziecko z SMA na zbiórkach. Niech ten szkrab będzie „Osobowością Roku” - dużo bardziej na to zasługuje – napisał polityk w mediach społecznościowych i pokazał zdjęcie telefonu, gdzie widać, że sam pomógł dziecku, wysyłając SMS.

Łukasz Litewka jest znanym na Śląsku politykiem. Jego profil na FB obserwuje ponad 180 tysięcy osób! Akcja Litewki spodobała się internautom, a na jego apel odpowiedziało wiele osób i stan konta zbiórki mocno poszybował w górę! Może i u nas taka akcja jest potrzebna?

Proponuję, aby wysyłać SMS na zbiórki dla chorych dzieci z powiatu średzkiego.

Zosia Kąsowska z Lubonieczka choruje na serce. Operacja kosztuje milion złotych! Brakuje jeszcze blisko 20 procent tej kwoty. Wysyłajmy SMS na numer 75365 w treści wpisując 0229765. Taka wiadomość, to koszt 6,15 zł brutto. To niewiele dla Zosi, ale także dla osoby wysyłającej. Razem można zrobić dużo! Tysiące SMS przełożą się już na sporą kwotę, która z pewnością dla Zosi będzie znaczyć wiele! Wchodzicie w to?

Kolejne 4-letnie dziecko, które pilnie potrzebuje pomocy, to Wojtuś Bogaczyński z Krzykos. Wystarczy wysłać SMS o treści 0222968, także na numer 75365. Koszt to jedynie 6,15 zł brutto.

Można też pomóc Antosiowi Zbierskiemu z Orzechowa. Wysyłamy SMS na numer 75365, w treści wpisując 0177766. Koszt także 6,15 zł brutto.

I co? Takie to trudne? Oczywiście samemu można wybrać dziecko, któremu chce się pomóc.

Może osoby nominowane do tytułu „Ktośtam Roku” zechcą wesprzeć szczytny cel?

Wygra próżność, czy dobre serce?

(.)

Mariusz Duda
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%