Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
00:01, 19.09.2022
Znakomitym rozwiązaniem na ograniczenie starty ciepła są nowoczesne rolety zewnętrzne. Pozwalają zredukować utratę ciepła, a to w bezpośredni sposób wpływa na ograniczenie wydatków na ogrzewanie.
10:22, 15.09.2022
Żyjące dzieci zasadniczo dziedziczą po swoich rodzicach – niezależnie od tego, kiedy nastąpi śmierć. Niestety nieraz życie zaskakuje i ludzie odchodzą z tego świata w innej kolejności. Bywa tak, że przy życiu pozostaje kobieta, a jej mąż umiera. Jakiś czas później nadchodzi czas odejścia teścia. Czy skoro mąż nie żyje, to wdowa ma prawo do spadku po teściu? Przecież mężowi przysługiwałby majątek po ojcu… Warto zapoznać się z przepisami Kodeksu cywilnego, które regulują zagadnienia związane z dziedziczeniem.
08:04, 14.09.2022
Równo trzydzieści lat od otwarcia pierwszej w Polsce restauracji McDonald’s, firma publikuje pierwszy w swej historii raport ESG. Dokument podsumowuje 2021 rok i określa strategiczne cele rozwojowe na kolejne lata.
12:21, 12.09.2022
Skoro na miejscu będą wszystkie narzędzia i materiały, to dlaczego nie zrobić z nich mebli i od razu po targach wysłać ich potrzebującym? Podczas rozpoczynających się we wtorek targów DREMA działać będzie Fabryka Mebli na Żywo. Wyprodukowane w niej zestawy mebli trafią do dzieci z domów dziecka w Ukrainie.
12:08, 12.09.2022
Międzynarodowe zawody branż EuroSkills 2023 odbędą się za rok w Gdańsku– poinformował dr Paweł Poszytek, dyrektor generalny Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE). WorldSkills i EuroSkills nazywane są potocznie Igrzyskami Olimpijskimi Zawodów Branżowych - to największe na świecie konkursy umiejętności zawodowych, które odbywają się w kilkudziesięciu dyscyplinach - począwszy od robotyki po gotowanie, florystykę czy budownictwo.
REKLAMA
10:29, 08.09.2022
Izba Gospodarki Elektronicznej, której misją jest rozwój polskiej branży cyfrowej, między innymi poprzez konstruktywne działania legislacyjne, opracowała propozycję projektu ustawy pod nazwą „Polska cyfrowa. Pakiet zmian 2022”.
15:03, 07.09.2022
Marcin Kydryński, dziennikarz muzyczny, podróżnik, fotograf, autor książek i twórca rozpoczynającego się właśnie w Gdańsku Siesta Festival został drugim, po Arturze Rojku, ambasadorem Czujesz Klimat? Rossmanna.
09:02, 06.09.2022
Konkurs EDUinspiracje Media należy do najważniejszych inicjatyw prowadzonych przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ oraz Europejskiego Korpusu Solidarności. Jego celem jest wyłonienie oraz promocja najlepszych twórców, poruszających tematy z sektora edukacyjnego.
08:52, 24.08.2022
Miejsce pracy to miejsce, w którym pracownicy są narażeni na różne zagrożenia i ryzyka. Aby zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom, firmy powinny zapewnić im odpowiedni sprzęt.
12:26, 18.08.2022
To już sześć lat, odkąd Pokémon GO pojawiło się w Polsce po raz pierwszy.
REKLAMA
08:26, 16.08.2022
Rozmowy z osobami mieszkającymi w miastach na temat transportu pokazują, że podejście do samochodów zmienia się, ale na razie zbyt wolno. Coraz częściej krytykujemy zachowania i nadmierne uprzywilejowanie kierowców. Młodsi rozmówcy rzadziej uważają własne auto za oznakę statusu społecznego. Jednak wybór środka transportu w oparciu o czas, wygodę, koszt i dostępność nadal zbyt często oznacza jazdę samochodem. Takie wnioski wyciągnęli socjolodzy z badania opinii przeprowadzonego wspólnie z organizacjami pozarządowymi w wybranych dużych miastach Polski.
08:07, 16.08.2022
Już dwóch na trzech Polaków deklaruje, że uprawia sport, z czego połowa minimum raz w tygodniu. Co trzeci młody człowiek ćwiczy nawet 2-3 razy tygodniowo, natomiast w grupie osób powyżej 55 r.ż. aktywności nie podejmuje co drugi – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy ubezpieczeniowej Wiener. Jednak jak wskazują eksperci, sport to też ryzyko kontuzji – dla 37% badanych sportowe urazy poskutkowały nieobecnością w pracy i nieprzewidzianymi wydatkami. Istnieją ubezpieczenia, dzięki którym urazy bolą mniej, przynajmniej pod kątem finansowym.
15:37, 12.08.2022
Artur Rojek został ambasadorem inicjatywy Rossmanna „Czujesz Klimat?”. Artysta ogłosił swoją decyzję podczas OFF Festivalu w Katowicach. Wspólnie z marką będzie promował bardziej ekologiczne postawy, bo nasze małe, codzienne wybory – także podczas zakupów – mają wielki wpływ na środowisko. W nadchodzących miesiącach do inicjatywy dołączą kolejni ambasadorzy, którzy podzielą się swoimi sposobami na lepsze, bardziej przyjazne środowisku życie.
20:44, 08.08.2022
Jeżeli jesteś mechanikiem, lub magazynierem to ta oferta może Cię zainteresować! Firma szuka również pracowników do obsługi maszyn.
00:00, 05.08.2022
Sprzedaż nieruchomości jest istotną częścią obrotu gospodarczego. Obecnie rynek ten mocno się rozwinął i młodzi ludzie chętniej inwestują w mieszkania od deweloperów, które mają stanowić ich zabezpieczenie na przyszłość. Jednak przy masowych projektach budowlanych mogą zdarzać się pomyłki. Jakie prawa przysługują inwestorom? Czym jest rękojmia dewelopera?
REKLAMA