Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
08:50, 01.02.2023
W 2021 r. paliwa kopalne stanowiły 70 proc. dostępnej energii brutto w Unii Europejskiej; liderem pod tym względem była Malta (96 proc.), następnie Cypr, Holandia (po 89 proc.) oraz Irlandia i Polska (po 88 proc.) – podał Eurostat.
08:17, 01.02.2023
Blisko pół miliona zatrudnionych, stopa bezrobocia niższa o ok. 1,7 punktu procentowego, stabilizacja rynku pracy – to, według raportu przygotowanego na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, niektóre tylko efekty funduszy europejskich na polskim rynku pracy w latach 2014-2021.
12:55, 31.01.2023
Niektóre urządzenia znajdujące się w łazience są wykorzystywane praktycznie codziennie, w związku z czym sposób ich użytkowania znacząco wpływa na wysokość rachunków za prąd. Jak pokazują wyniki analizy przeprowadzonej przez Krajową Agencję Poszanowania Energii dla PKEE, aż o 31 proc. możemy zmniejszyć zużycie prądu przez suszarkę bębnową, a o 9 proc. przez suszarkę do włosów. Jak to zrobić?
11:24, 30.01.2023
Domy szkieletowe, inaczej domy kanadyjskie zdobywają w Polsce coraz większą popularność. Dowiedz się więcej, jeśli planujesz inwestycję we własną nieruchomość. Czym charakteryzuje się dom szkieletowy, jak wygląda jego konstrukcja?
13:22, 27.01.2023
„Zbrojna agresja Rosji na Ukrainę spowodowała bardzo trudną sytuację na rynkach paliw, co przekłada się również na wyższe koszty wytwarzania energii elektrycznej i ciepła. Specyfika rynku ciepła, który w przeciwieństwie do rynku energii elektrycznej ma charakter lokalny, a dodatkowo zasady taryfowania wytwarzania ciepła są odmienne w przypadku ciepłowni i jednostek kogeneracji, powoduje, że odbiorcy w poszczególnych miastach w różnym stopniu, terminie i z inną częstotliwością odczuwają podwyżki cen ciepła. Wejście w życie ustawy ochroni odbiorców przed wysokimi kosztami ciepła, a jednocześnie pozwoli wytwórcom ciepła na jego produkcję w oparciu o zatwierdzoną przez prezesa URE taryfę” - komentuje ustawę wprowadzającą mechanizm ograniczenia podwyżek cen ciepła Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A. oraz prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych.
REKLAMA
10:13, 27.01.2023
Polskie Linie Lotnicze LOT rekrutują młodszy personel pokładowy. Aby dołączyć do podniebnej elity, trzeba znać angielski w stopniu komunikatywnym, mieć wykształcenie średnie i umieć pracować w grupie. Liczy się też prezencja i nienaganne maniery. Na zakwalifikowanych kandydatów czeka cały świat lotowskiej siatki połączeń.
09:01, 27.01.2023
POLREGIO podpisało umowy ramowe z czterema producentami taboru na dostawę najnowocześniejszych składów elektrycznych. FPS H. Cegielski, Pesa Bydgoszcz S.A., Newag S.A. i Stadler Polska mają dostarczyć przewoźnikowi - w ciągu trzech lat – 200 komfortowych, funkcjonalnych pociągów z wifi i klimatyzacją. To rekordowe zamówienie dla polskiej kolei regionalnej.
08:34, 27.01.2023
Grupa PGE prowadzi strategiczny dla polskiej energetyki program kablowania sieci średniego napięcia (SN). Do 2026 roku PGE zwiększy udział podziemnych linii kablowych na terenie swojego działania do min. 30 proc.. W tym celu Grupa PGE nabyła pierwszą w Polsce tej klasy maszynę do układania kabli energetycznych pod ziemią.
00:00, 27.01.2023
Aktualni mistrzowie Polski przystępowali do tego sezonu jako główny kandydat do wywalczenia mistrzowskiego tytułu. Lech Poznań po pierwszej części rozgrywek plasuje się jednak dopiero na 6. pozycji. Kolejorz ma jednak w zanadrzu jedno spotkanie zaległe. Jak zaprezentuje się ekipa z Wielkopolski na Podkarpaciu?
13:28, 26.01.2023
Pożyczki i kredyty to świetny sposób na szybkie uzyskanie potrzebnej gotówki, ale mogą być również trudne do zarządzania. Pożyczki do wypłaty mogą być szczególnie trudne ze względu na wysokie oprocentowanie i krótkie terminy spłaty.
REKLAMA
13:26, 26.01.2023
Musisz zrzucić kilogramy i pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej? A może zależy Ci na kilkudniowym detoksie? Ćwiczysz, jesteś sportowcem i potrzebujesz odpowiedniej diety do osiągania jak najlepszych wyników, albo jesteś osobą, która nie toleruje laktozy czy glutenu? Być może chorujesz i borykasz się z różnymi dolegliwościami? A może po prostu jesteś osobą zabieganą, która dużo pracuje i regularność Twoich posiłków jest zachwiana i niestabilna?
09:23, 26.01.2023
W tym roku, podczas 31. Finału, po raz trzeci serca marki Lovela i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zabiją tym samym, gorącym rytmem. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo małych i dużych Lovela kolejny raz łączy siły z WOŚP, dokładając cegiełkę w walce z groźną dla życia sepsą. Za pomocą platformy Allegro każdy może wesprzeć zbiórkę poprzez zakup charytatywnego, emocjonalnego e-booka pełnego wskazówek dotyczących rodzicielstwa.
08:41, 26.01.2023
Księgowość w UK jest mniej skomplikowana niż w Polsce, a ponadto pozwala na załatwienie wszystkich spraw i dopełnienie każdego obowiązku na odległość. Urzędy działają sprawnie i w sposób zdalny, a przedsiębiorca traktowany jest po partnersku. Nie oznacza to jednak, że brytyjskie prawo jest pobłażliwe w kwestii pomyłek lub nie stosuje kar za nieterminowość.
09:08, 25.01.2023
Zagwarantowania wysokiej jakości powietrza wewnątrz dużych hal jest bardzo ważne, ponieważ są to przestrzenie, w których często prowadzi się działalność generującą zanieczyszczenia. W tym sensie niezbędne jest zainstalowanie systemu wentylacji przemysłowej. Aby jednak zoptymalizować jej wydajność, należy wybrać ten rodzaj wentylacji najbardziej odpowiedni dla każdego rodzaju hali. W tym poście pokazujemy, jak wybrać właściwą wentylację.
09:06, 25.01.2023
Właściwe działanie biura rachunkowego jest kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania firmy, a także dla uniknięcia kłopotów związanych z nieprawidłowościami w rozliczeniach. Dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiednie biuro, które będzie w stanie zapewnić profesjonalną i skuteczną obsługę. W artykule omówimy, jakie kryteria należy wziąć pod uwagę przy wyborze tej usługi oraz jak sprawdzić jego rzetelność.
REKLAMA
REKLAMA