Wojna w Ukrainie to nie tylko działania zbrojne. To także ataki cybernetyczne.
Hakerzy próbują zawładnąć rosyjskimi portalami, wykradając ważne dane i jednocześnie wprowadzając destabilizację.
Z kolei ataki rosyjskich hakerów koncentrują się na wprowadzeniu chaosu w Ukrainie. Mówi się o tym głośno i niestety tę sytuację wykorzystują oszuści. Pod pretekstem ataków hakerskich próbują wmówić ofiarom, że np. ich pieniądze na koncie bankowym nie są bezpieczne.
Taka sytuacja miała miejsce także w Środzie. Ofiarą oszustwa stał się 56-letni mężczyzna, który telefonicznie, przez osoby podające się za funkcjonariuszy CBŚ, został powiadomiony o próbie kradzieży pieniędzy z konta. Zaufał on „policjantom” i przelał znaczną kwotę na wskazane przez nich konto. Oczywiście bezpowrotnie.
W tych trudnych czasach trzeba szczególnie uważać i nie dać się nabrać. Wyłudzenia pieniędzy i danych osobowych są na porządku dziennym.
Nie dajcie się nabrać!
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz