W samą porę wyprowadzili polanego benzyną mężczyznę z płonącego budynku. Sytuacja była trudna, ale dzięki zaangażowaniu i profesjonalnemu działaniu policjantów nie doszło do tragedii.
W poniedziałek 31 marca o 12.53 dyżurny śremskiej policji został powiadomiony o tym, że zgłaszająca otrzymała esemesa od swojej znajomej z wioski pod Śremem, która napisała jej, że potrzebuje pomocy policji. Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z Wydziału Prewencji st. sierż. Piotr Kostysiak i sierż. Szymon Mencel, którzy szybko udali się na teren wskazanej wioski.
- Można by rzec, że mundurowi zdążyli na czas i znaleźli się w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie. Na terenie posesji zastali palące się trzy motory, quada, palety, wiatę i budynek gospodarczy. Natychmiast więc wezwali straż pożarną. Wybiegła też do nich kobieta, która poinformowała, że to jej mąż polał pojazdy benzyną i podpalił, a ogień zaczął się rozprzestrzeniać. Z informacji przekazanej przez kobietę wynikało też, iż mężczyzna sam zabarykadował się w płonącym budynku gospodarczym - wyjaśnia podinspektor Ewa Kasińska z Komendy Powiatowej Policji w Śremie.
Przez wybitą szybę w drzwiach budynku, policjanci zauważyli krzyczącego mężczyznę.
Informował on, że chce popełnić samobójstwo. Mundurowi widząc rozprzestrzeniający się ogień, wyważyli drzwi i weszli do budynku. Mężczyzna, mimo ogromnego zagrożenia, nie chciał go opuścić. Ponadto też był oblany benzyną. Policjanci wyprowadzili go z budynku i wezwali pogotowie. Ostatecznie mężczyzna trafił do szpitala. Gaszeniem pożaru zajęła się straż pożarna, która dotarła na miejsce - dodaje podinspektor Ewa Kasińska.
Wszystko wskazuje na to, że dzięki szybkiemu i profesjonalnemu działaniu policjantów oraz ich zaangażowaniu, nie doszło do tragedii. Obecnie trwają dalsze, policyjne czynności w tej sprawie.
W tym miejscu warto dodać, że jeśli ktoś przeżywa trudności i myśli o odebraniu sobie życia lub chce pomóc osobie zagrożonej samobójstwem, to może skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:
800 70 2222 - CAŁODOBOWY – CENTRUM WSPARCIA DLA OSÓB DOROSŁYCH W KRYZYSIE PSYCHICZNYM
116 123 - CAŁODOBOWY – TELEFON WSPARCIA EMOCJONALNEGO DLA DOROSŁYCH
112 – NUMER ALARMOWY W SYTUACJACH ZAGROŻENIA ZDROWIA I ŻYCIA
Inne numery telefonów pomocowych można znaleźć na stronach internetowych:
www.zapobiegajmysamobojstwom.pl
www.zwjr.pl/bezplatne-numery-pomocowe
Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Śremie - rzecznik prasowy, podinsp. Ewa Kasińska
[ZT]20652[/ZT]
[ZT]20646[/ZT]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz