Zamknij
REKLAMA

Kiedy koniec wojny w Ukrainie? Amerykański generał wskazuje termin

12.53, 21.05.2022 Źródło: Wirtualna Polska Aktualizacja: 13.52, 21.05.2022
Skomentuj Zniszczenia w Ukrainie są ogromne. Fot. Henryk Staszewski/esopot.pl
REKLAMA

Były dowódca wojsk amerykańskich w Europie, generał Ben Hodges, wskazał możliwy termin zakończenia wojny w Ukrainie. Jak zaznaczył ważne jest, by w najbliższym czasie wszyscy partnerzy wojskowi w tej sprawie byli zjednoczeni.

Gen. Hodges wypowiedział się na temat obecnej sytuacji za polską granicą dla Radia Swoboda. Jak tłumaczył Amerykanin wrogim siłom rosyjskim nie udało się zrealizować założonych zadań.

- Rosja nie ma nic do świętowania. Nie udało im się osiągnąć wszystkich swoich celów. Rosyjskie Ministerstwo Obrony pokazało, że jest skorumpowaną instytucją, a ich żołnierze to mordercy, którzy używają broni przeciwko obiektom cywilnym - wskazywał. 

Były dowódca wojsk amerykańskich w Europie ocenił, że kumulacja działań wojennych może nastąpić późnym latem. 

Wtedy, jak zaznaczył Rosji zabraknie "ludzi, amunicji i chęci do walki", a Ukraina będzie miała potencjał do kontrofensywy. 

Kiedy koniec wojny w Ukrainie? 

- Ukraina do września będzie w stanie wyprzeć siły rosyjskie ze swojego terytorium - twierdził amerykański generał. 

Jak podkreślał konieczne jest jednak, by wszystkie kraje partnerskie - m.in. Francja, Włochy i Polska - pozostały zjednoczone. Zdaniem gen. Hodgesa należy "kontynuować sankcje, naciski dyplomatyczne, aby zapewniać Ukrainie niezbędne środki". 

Brytyjskie ministerstwo obrony wskazuje, że w wojnie rosyjsko-ukraińskiej bezzałogowe statki powietrzne (UAV) odgrywają kluczową rolę dla obu stron, a Rosjanom zaczyna brakować dronów rozpoznawczych

- Jeśli Rosja będzie nadal tracić UAV w obecnym tempie, zdolności wywiadowcze, obserwacyjne i rozpoznawcze rosyjskich sił zbrojnych ulegną dalszej degradacji, co negatywnie wpłynie na skuteczność operacyjną - wskazuje brytyjski MON.

(Źródło: Wirtualna Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%