Zamknij
REKLAMA

Chcesz ograniczyć wydatki na ogrzewanie? To najlepszy sposób

00.01, 19.09.2022 .

Znakomitym rozwiązaniem na ograniczenie starty ciepła są nowoczesne rolety zewnętrzne. Pozwalają zredukować utratę ciepła, a to w bezpośredni sposób wpływa na ograniczenie wydatków na ogrzewanie.

Niezależnie od tego, czy dopiero budujesz dom, czy też masz już zaaranżowane swoje cztery kąty, warto rozważyć montaż osłon zewnętrznych, które zapewnią ciepło, ciszę i bezpieczeństwo.

Zaawansowane technologie – ekonomiczne rozwiązania

Okna, w mniejszym lub większym stopniu przepuszczają światło i powietrze, przez nie "ucieka" także 15–25% ciepła. Montaż osłon zewnętrznych sprawi, że braki ciepła zostaną zniwelowane, a to przełoży się na domowy budżet i mniejsze opłaty za ogrzewanie. 

- Istotnym elementem rolet zewnętrznych jest zastosowany w nich pancerz, który – wypełniony pianką poliuretanową – stanowi skuteczną izolację termiczną i akustyczną domu. Po opuszczeniu rolety pomiędzy oknem a pancerzem wytwarza się poduszka powietrzna, która zmniejsza poziom hałasu, a także poprawia parametry cieplne budynku. W praktyce przekłada się to na dwie korzyści: możliwość zaoszczędzenia w okresie grzewczym, a w upalne dni obniżenia temperatury wnętrza nawet o kilka stopni – tłumaczy Tomasz Włodarzewski z firmy ANWIS.

Podtynkowe, naokienne i elewacyjne

Możemy skorzystać z trzech rodzajów rolet zewnętrznych. Różnią się one rodzajem montażu. 

Podtynkowe rolety nie wymagają ingerencji w konstrukcję okna, dzięki czemu zapewniają idealne właściwości termoizolacyjne. Skrzynka rolety kryje się pod warstwą ocieplenia budynku, a specjalna mata chroni nadproże przed przemarzaniem. 

Kiedy jesteśmy na etapie budowy domu mieszkalnego albo remontu, podczas którego wymieniamy stolarkę okienną możemy zastosować rolety naokienne. Skrzynka rolety osadza się w ramie okna. 

- Wybierając to rozwiązanie, trzeba uwzględnić pomniejszenie otworu okiennego o wielkość montowanej skrzynki. Dzięki możliwości jej obustronnej zabudowy, zyskujemy również dodatkową izolację - uzupełnia ekspert ANWIS.

 

Można również zdecydować się na osłony elewacyjne. Wtedy roleta może być zamontowana na fasadzie budynku lub bezpośrednio we wnęce okna albo drzwi. Skrzynka, w tym przypadku, stanowi widoczny element konstrukcyjny. Ze względów estetycznych – mamy wybór wielu opcji kolorystycznych, a sama skrzynka posiada różne wersje obudowy.

Funkcjonalne i estetyczne – żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe to znakomite rozwiązanie w domach o dużych przeszkleniach. Zapewnia to płynną regulacją wpadającego światła do pomieszczenia. Można to uzyskać poprzez otwieranie i zamykanie lamel w zakresie 90–180 stopni.

- Podobnie jak w przypadku rolet zewnętrznych, tu również istnieje możliwość automatyzacji osłon, łącznie z podłączeniem do systemu sterującego całym budynkiem – podkreśla ekspert z firmy ANWIS. Warto dodać, że w tym przypadku ciekawe rozwiązanie termoizolacyjne zapewniają lamele w kształcie litery Z, które zapewniają pełne domknięcie pancerza.

Osłony zewnętrzne mogą pozytywnie i znacząco wpłynąć na komfort mieszkania, ale też na domowy budżet. Warto zastanowić się nad produktem dopasowanym do naszych preferencji i potrzeb.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%