Zamknij

Wielki turniej w małym Kobylinie

08:34, 13.03.2024 Artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:20, 13.03.2024
Skomentuj Brązowy medalista w kata Pierwszy Krok Artemiusz Czerwoniak Brązowy medalista w kata Pierwszy Krok Artemiusz Czerwoniak

Chyba nikt nie spodziewał się, że sobotni IX Ukemi Karate Cup w Kobylinie okaże się takim sukcesem frekwencyjnym. Dla karateków średzkiej MIKASY okazał się on też sukcesem sportowym.

Do zawodów stanęło aż 506 zawodników reprezentujących 42 kluby. Mikasę reprezentowało 27 karateków, którzy zdobywając 4 medale złote, 4 srebrne, 12 brązowych zajęli świetne piąte miejsce klasyfikacji medalowej

Jedyne złoto indywidualne zdobył w kihonie 8 lat debiutant Jan Fludra. Kolejne trzy były zdobyczami drużyn kata: dziewcząt U18 (Vanessa Węcławiak, Oliwia Mazur, Martyna Hamrol), chłopców U12 (Denis Kisielewski, Aleksander Rydlewski, Wojciech Grochowski) i U18 (Konstanty Wartecki, Dymitr Korzeniewski, Marcel Świetlik). Tym ostatnim na podium towarzyszyli: Olgierd Prymas, Daniel Olszewski i Władysław Hułyk, którzy zdobyli srebro.

Srebrne medale indywidualnie wywalczyli: A. Rydlewski (kata chłopców U12), debiutantka Pola Frąckowiak (kihon 9lat) i Zbyszko Sowa (kumite chłopców U18 -55kg).

Spośród medali brązowych dwa znów wywalczyły drużyny kata: dziewcząt U14 (Marcelina Czaińska, Nadia Manzhos, Zuzanna Bluma) i chłopców U12 (Roman Jóźwiak, Daniel Skvarcheuski, Mauro Chiariello). Cztery brązowe krążki wywalczono w kata Pierwszy Krok: Danuta Woźniak (10 lat i starsi), Anna Yaroma i Nikola Titova (obie w 6 lat i młodsi) oraz debiutujący w zawodach karate Artemiusz Czerwoniak (9 lat). Jedyny brąz w kumite (chłopcy U18 -76kg) zdobył debiutujący w tej konkurencji K. Wartecki

Pozostałe brązowe krążki nasi karatecy wywalczyli w kata indywidualnym dziewcząt: U18 (M. Hamrol) i U12 (N. Manzhos) oraz chłopców: U18 (D. Korzeniewski) i U16 (O. Prymas).

Spośród wszystkich zdobyczy całą trójkę trenerów klubu obecnych w Kobylinie (Daria Przybylska, Maciej Sowa i Dariusz Węcławiak) najbardziej, oprócz medali debiutantów, ucieszył brąz Nadii w kata U12, bowiem wywalczyła ona ten medal w najliczniej obsadzonej konkurencji turnieju, w której startowało aż 37 zawodniczek!