Zamknij
REKLAMA

Strażacy wyłowili ciało młodego mężczyzny

01.51, 26.06.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Straż pożarna w Środzie Wlkp. w sobotę 25 czerwca o godzinie 21:12 otrzymała zgłoszenie o topiącej się w Warcie osobie. Do zdarzenia miało dojść w okolicach Nowego Miasta nad Wartą. Na miejsce zadysponowano znaczne siły i środki, nie tylko z terenu powiatu średzkiego.

Działania były prowadzone z lądu i wody. W okolicach mostu w Nowym Mieście pojawiły się grupy poszukiwawcze z Nowego Miasta, Pięczkowa, Środy, Jarocina, Mosiny i Poznania.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że trzyosobowa grupa studentów przyjechała pociągiem z Poznania na wypoczynek. Mieli wysiąść na stacji w Solcu i dalej iść brzegiem Warty w kierunku tzw. Krzywej Sosny, schładzając się w wodach rzeki. W pewnym momencie osoby te zaczęły tonąć. Dwie z nich zostały podjęte z wody przez pływających łodziami świadków zdarzenia. Trzeciej osoby nie udało się znaleźć. Wtedy do akcji wkroczyli strażacy, którzy zwodowali kilka łodzi ratowniczych. Opatrolowanie rzeki na odcinku Nowe Miasto – Solec nie przyniosło rezultatu. Pomocny okazał się sonar. Przed północą sygnał wskazał prawdopodobne położenie ciała.

- Pod wodę zeszli płetwonurkowie. W niedzielę o godzinie 1:08 na brzeg zostało wydobyte ciało topielca. 23-letni mężczyzna nie żył. Ze względu na czas, jaki spędził pod wodą, odstąpiono od czynności – potwierdził nam dyżurny ze Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Środzie Wlkp.

Tragicznie zmarły mężczyzna przyjechał z Poznania, ale z naszych informacji wynika, że to mieszkaniec Uniejowa w województwie łódzkim.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%