Od soboty 27 czerwca Średzka Kolej Powiatowa kursuje według letniego rozkładu jazdy. To oznacza, że w trasę Środa Wielkopolska – Zaniemyśl – Środa Wielkopolska ciuchcia będzie wyjeżdżać nie tylko w niedziele, ale także w każdą sobotę. Ponadto odbywać się będzie jeden kurs więcej, niż w sezonie wiosennym.
Wyjazdy ze Środy o godzinie: 10:30, 14:30 i 18:00.
Wyjazdy z Zaniemyśla o godzinie: 12:30, 16:30 i 19:10.
Ostatnie kursy obsługiwać będzie lokomotywa spalinowa, a pozostałe parowóz.
Ceny biletów pozostają bez zmian w stosunku do poprzedniego sezonu. Za bilet normalny w jedną stronę trzeba zapłacić 30 złotych, a w dwie strony – 40 złotych. W pociągach Średzkiej Kolei Powiatowej honorowane są wszystkie ulgi ustawowe. Dzieci do 4. roku życia, będące pod opieką osoby dorosłej, podróżują bezpłatnie. Opłata za przewóz roweru w jedną stronę wynosi 5 złotych. Dozwolony jest przewóz zwierząt domowych bez dodatkowej opłaty.
W dniach 27 i 28 czerwca, 25 i 26 lipca oraz 29 i 30 sierpnia w Środzie można skorzystać z bezpłatnej linii autobusowej. Szczegóły na poniższej grafice.

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu glospowiatusredzkiego.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz