Zgodnie z opublikowanym przez MEN kalendarzem roku szkolnego 2025/2026 zajęcia dla uczniów rozpoczną się 1 września 2025r. i potrwają do 26 czerwca 2026 roku.
Uczniów czekają dwie przerwy świąteczne – zimowa, która potrwa od 22 do 31 grudnia 2025 roku i wiosenna przypadająca na dni 2-7 kwietnia 2026r.
Zmianie ulegnie organizacja ferii zimowych. Odbędą się one bowiem w trzech, a nie jak dotąd czterech turach.
Kalendarz zakłada następujące terminy dla poszczególnych województw:
• 19 stycznia – 1 lutego 2026 roku: województwo mazowieckie, pomorskie, podlaskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie
• 2 lutego – 15 lutego 2026 roku: województwo dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie, zachodniopomorskie, małopolskie, opolskie
• 16 lutego – 1 marca 2026 roku: województwo podkarpackie, lubelskie, wielkopolskie, lubuskie, śląskie
W kalendarzu nie uwzględniono dat egzaminów maturalnego, zawodowego i ósmoklasisty – te zostaną dopiero ustalone przez dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
Przyszłoroczne wakacje potrwają od 27 czerwca do 31 sierpnia 2026 roku.
mo/
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz