Zamknij
REKLAMA

Można już składać wniosek na tani węgiel. Nieoficjalnie mówi się, że węgiel, który dotrze do Środy będzie w formie groszku i orzecha

13.39, 08.11.2022 MM Aktualizacja: 13.43, 08.11.2022
Skomentuj Wnioski można pobrać ze strony internetowej Urzędu Miejskiego lub odebrać w Punkcie Obsługi Klienta
REKLAMA

Mimo, że gmina nadal nie wie skąd ostatecznie przyjedzie do Środy węgiel, oraz jakiej jakości będzie i jaką będzie miał kaloryczność to oficjalnie można już składać wnioski na zakup taniego węgla. Nieoficjalnie mówi się, że węgiel, który dotrze do Środy będzie w formie groszku i orzecha.

Wnioski można pobrać ze strony internetowej Urzędu Miejskiego lub odebrać w Punkcie Obsługi Klienta, które znajduje się na wejściu do urzędu. Jak jednak zaznacza burmistrz Maria Mieszczak osoby zainteresowane tanim węglem wnioski uzyskają również w Ośrodku Pomocy Społecznej, oraz w Wydziale Rolnictwa. Tam też będzie można je złożyć. Jak zaznacza p. Burmistrz temat jest na tyle ważny, że nikt nie zostanie pozostawiony bez pomocy w tym temacie. 

Urzędnicy czekaj jeszcze na oficjalne dokumenty z umową ramową i na wytyczne co do miejsca z którego będzie można odebrać zamówiony węgiel. Jak tylko to zostanie dopięte zaraz wyruszy transport po zakontraktowany węgiel.

Z ramienia urzędu sprzedażą węgla zajmowała się będzie gminna spółka LUKS, która będzie refakturowała sprzedaż. Dystrybucją natomiast zajmą się trzy średzkie firmy: Lewandowscy, Pineccy i Wesołek.

Temat taniego węgla dla średzkich urzędników jest bardzo ważny. Z jednej strony władze nie wyobrażają sobie zostawić mieszkańców bez pomocy, z drugiej obawiają się o jakoś produktu, który będzie sprzedawany. Wiele osób już teraz deklaruje, że w pierwszej kolejności zakupi niewielką ilość tego węgla, żeby sprawdzić jakoś produktu.

(MM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%