Zamknij
REKLAMA

Do końca września powstaną przejścia?

08:37, 05.01.2022 | J.J
Umowy z wykonawcami podpisane! Fot. Powiat Średzki
REKLAMA

Zarząd Powiatu Średzkiego podpisał umowy z wykonawcami na realizację przebudowy przejść dla pieszych. Inwestycja na terenie powiatu zostanie przeprowadzona w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Tak jak wspominaliśmy już w poprzednich wydaniach gazety, na terenie Środy będą to cztery lokalizacje. Przejścia zostaną przebudowane na ul. 20 Października – jedno przy Szkole Podstawowej nr 3, a drugie w ciągu drogi powiatowej nr 3722P.

Ponadto jedno na ul. Kórnickiej przy Zespole Szkół Rolniczych oraz jedno na skrzyżowaniu ulic Kościuszki, 20 Października i Paderewskiego. Następne cztery przebudowy zostaną wykonane w Czarnotkach, Jarosławcu, Koszutach i Solcu.

- Ich realizacja wpłynie znacznie na poprawę bezpieczeństwa dla pieszych w naszym powiecie. Całkowita wartość uzyskanego dofinansowania to aż 2 064 651,36 zł, natomiast wartość zadania to 3 216 010,26 zł – informuje Powiat Średzki. Prace w tych lokalizacjach mają zostać ukończone do 30 września 2022 roku. 

W Solcu, Koszutach, Jarosławcu i Czarnotkach inwestycję przeprowadzi Powiatowe Centrum Inwestycji. W Środzie jedno przejście na ul. 20 Października wykona PB Haus, a pozostałe Lider Usług Komunalno-Samorządowych. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%