Zamknij
REKLAMA

Nowy wiceprezes zarobi 15 tysięcy zł!

10:56, 10.09.2021 | J.J
Skomentuj Nowy wiceprezes spółki (drugi z prawej) Fot. MPECWiK
REKLAMA

Niejeden chciałby tyle zarabiać – a tylko jeden złożył ofertę na stanowisko wiceprezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Wodociągów i Kanalizacji. Leszek Marek Gawarecki 31 sierpnia został powołany przez Radę Nadzorczą MPECWiK na wiceprezesa spółki. Za co będzie odpowiedzialny i czy łączy go jakiś układ z burmistrzem Piotrem Mielochem?

Leszek Marek Gawarecki urodził się 30 maja 1980 roku. Jak informuje spółka MPECWiK, nowy wiceprezes jest absolwentem Liceum Ekonomicznego w Środzie oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – Wydział Nauk Społecznych, Instytut Nauk Politycznych i Dziennikarstwa – kierunek politologia specjalność administracja samorządowa.

Przed objęciem nowej funkcji był dyrektorem Regionu Sieci Poczty Polskiej w Poznaniu. Po opublikowaniu przez spółkę MPECWiK tych informacji na Facebooku, do naszej redakcji zaczęły docierać wiadomości z różnych źródeł, że w dostaniu nowej pracy mógł pomóc sam burmistrz Mieloch, któremu rzekomo kiedyś pracę w Poczcie Polskiej miał „załatwić” pan Gawarecki oraz że panowie ze sobą współpracowali w przeszłości. W celu weryfikacji tych informacji, zadaliśmy pytania włodarzowi miasta.

- Pomimo tego, że przez pewien okres zarówno ja, jak i pan Gawarecki byliśmy zatrudnieni w PP S.A. nie współpracowaliśmy ze sobą w ramach obowiązków służbowych, pracowaliśmy w innych jednostkach w ramach Poczty i mieliśmy innych przełożonych – wyjaśnia burmistrz Piotr Mieloch.

Burmistrz poinformował również o tym, że powołanie Leszka Marka Gawareckiego poprzedzone zostało rozmową kwalifikacyjną z kandydatem, którego oferta jako jedyna wpłynęła do Rady Nadzorczej. Po rozmowie nastąpiła pozytywna weryfikacja wymaganych dokumentów dla członka zarządu spółek.

- Wybrany wiceprezes posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu zarówno podległymi pracownikami, jak i jednostkami organizacyjnymi. Przez ostanie ponad 5 lat jako dyrektor Regionu Sieci w Poznaniu, zarządzał jednostką zatrudniającą ponad 5 000 pracowników i był odpowiedzialny za realizacje przychodów na poziomie ponad 200 mln złotych rocznie. W przeszłości był także członkiem i wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Poczty Polskiej S.A, dzięki czemu posiada bogate doświadczenie korporacyjne – dodaje burmistrz.

Jak dowiedzieliśmy się od włodarza gminy Środa, do głównych zadań nowego wiceprezesa należeć będzie nadzór nad pionem eksploatacji, a wynagrodzenie będzie kształtowało się na poziomie 15 000 zł brutto miesięcznie.

Leszek Marek Gawarecki od marca 2019 roku jest członkiem Rady Nadzorczej Spółki Środa XXI. 6 października 2014 roku Gawareckiego powołano na członka Rady Nadzorczej szpitala w Środzie, 2 lipca 2015 roku odwołano i powołano go na Prezesa Zarządu Szpitala Średzkiego Serca Jezusowego. 30 października 2015 roku został odwołany z tego stanowiska.

Jak tłumaczy włodarz miasta, Leszek Gawarecki uzyskiwał pozytywne oceny swojej pracy.

- Jako burmistrz, cieszę się, że udało nam się pozyskać fachowca, który będzie pracował dla naszej miejskiej spółki – dodaje na koniec Piotr Mieloch.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%