Zamknij
REKLAMA

Zamiast knajpy gry i zabawy dla dzieci? 

11:27, 23.06.2021 | J.J
Skomentuj Czy ktoś zdecyduje się na prowadzenie restauracji nad jeziorem? Fot. JJ
REKLAMA

Wracamy do tematu lokalu po MaxMarinie nad jeziorem w Środzie. Burmistrz Piotr Mieloch ogłosił przetarg na wynajęcie nieruchomości przeznaczonej do prowadzenia działalności gastronomicznej. Zanim jednak wróci w to miejsce knajpa, włodarz wraz z urzędnikami ma inny pomysł na jego tymczasowe zagospodarowanie. 

Przetarg odbędzie się 12 lipca o 12:00 w Urzędzie Miejskim w Środzie w salce konferencyjnej w sekretariacie burmistrza. Aby przystąpić do przetargu należy wnieść wadium w wysokości 1800 zł.

Kwota na koncie gminy Środa powinna znaleźć się najpóźniej do 7 lipca. Powierzchnia lokalu wynosi 482,64 m², a teren przeznaczony pod dwa ogródki letnie, którym będzie zarządzać przyszły najemca 265,80 m². 

- Wysokość miesięcznego czynszu najmu, jako cena wywoławcza wynosi 9 000,00 zł plus podatek VAT (zgodnie z obowiązującą stawką). Wynajmujący zastrzega sobie prawo wprowadzenia aneksu do umowy najmu odnośnie wysokości czynszu z dniem 1 kwietnia każdego roku o wskaźnik inflacji, począwszy od roku 2022 – czytamy w ogłoszeniu o przetargu opublikowanym na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Środzie. 

Poza tym najemca zobowiązany jest do wpłacenia kaucji w wysokości stanowiącej dwukrotność miesięcznego czynszu najmu brutto. Prowadzenie ogródka letniego możliwe będzie od 6:00 do 24:00 i nie może być uciążliwe dla mieszkańców. 

- Zainstalowane w ogródku letnim nagłośnienie nie może powodować zakłócania wypoczynku i ciszy nocnej mieszkańców – czytamy w dalszej części ogłoszenia.

Zanim jednak zostanie wyłoniony nowy najemca trochę czasu minie, dlatego gmina nie chce, aby przez wakacje lokal stał pusty. Wydział Rozwoju i Promocji zaprasza wszystkie organizacje, stowarzyszenia, kluby sportowe, instytucje oraz inne placówki i grupy do współpracy. 

Lokal miałby posłużyć podczas wydarzeń i projektów wakacyjnych. Osoby zainteresowane współpracą mogą kontaktować się z Krystyną Stachowiak, naczelnikiem wydziału pod numerem telefonu: 61 286 77 06. 

- Część osób już się zapisała. Jak będziemy mieć pełen harmonogram wydarzeń, to z pewnością przygotujemy plakat z informacją, kiedy i jakie zajęcia będą odbywały się w lokalu po MaxMarinie. Każda instytucja może się zgłaszać. Niektóre wydarzenia będą pojedynczo, inne cyklicznie. Zarówno w tygodniu, jak i w weekend. Sam lokal wymaga remontu i nikt nie otworzy go z dnia na dzień. Żeby nie stał pusty, podjęliśmy wspólnie decyzję o organizacji w nim różnych wydarzeń w ramach Lata w Mieście – wyjaśnia w rozmowie z naszą redakcją Sylwia Marchwińska, Sekretarz Miasta. 

Jeśli chodzi o sam przetarg na najem lokalu pod działalność gastronomiczną, informacji w tym temacie udzielają pracownicy Wydziału Geodezji i Gospodarki Przestrzennej Urzędu Miejskiego w Środzie, pokój nr 204-205, I piętro, tel. (61)2867718/19.

 

[ZT]4845[/ZT]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%