Biznes, inwestycje, praca - Powiat Średzki (Środa Wielkopolska, Dominowo, Zaniemyśl, Krzykosy, Nowe Miasto, Miłosław) | Lokalne firmy i inwestycje

Zamknij

Planują nowe miejsce na śmieci. Powstanie niedaleko Środy

Radosław Jagieła Radosław Jagieła 09:17, 27.03.2025 Aktualizacja: 21:02, 19.10.2025
Skomentuj Planują nowe miejsce na śmieci. Powstanie niedaleko Środy

W pobliżu Środy ma powstać tak zwana stacja przeładunkowa odpadów komunalnych. Została podjęta decyzja w tej sprawie.

Stacja ma znaleźć się w miejscu nieczynnego wysypiska śmieci w Nadziejewie. Na początku marca została wydana decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach dla tego przedsięwzięcia. To jeden z niezbędnych dokumentów, aby budowa mogła dojść do skutku.

Z informacji, które uzyskaliśmy wynika, że przebieg inwestycji nadzoruje Lider Usług Komunalno-Samorządowych w Środzie. Ma ona powstać po wcześniejszym porozumieniu z Wielkopolskim Centrum Recyklingu w Jarocinie. To właśnie tam obecnie trafiają śmieci z gminy Środa.

Zapytaliśmy o szczegóły inwestycji i o to, jakie przyniesie ona korzyści. W tym momencie za wiele jednak nie wiadomo. – Proces negocjacji z WCR w Jarocinie trwa, w związku z tym nie możemy na tym etapie zajmować stanowiska. O pozytywach warto będzie wspomnieć, kiedy strony uzgodnią ostateczny kształt przyszłej współpracy – informuje Maciej Osucha, prezes spółki LUKS.

Co znajdzie się w stacji przeładunkowej?

Wiemy, w jaki sposób ma być prowadzona działalność w tym miejscu. – Przewiduje się selektywne magazynowanie odpadów w hali i w zadaszonych boksach o utwardzonym podłożu. Odpady będą magazynowane w boksach luzem, w stosach, w kontenerach, pojemnikach i big-bagach. Odpady z tworzyw sztucznych mogą być zagęszczone w prasokontenerach i ustawione pod wiatą. W takim przypadku odpady będą trafiać do leja zasypowego instalacji i przenośnikami taśmowymi transportowane będą do prasokontenerów. Nie wyklucza się zagęszczenia, w razie potrzeby innych odpadów surowcowych, takich jak papier czy metale – to fragment opisu przedsięwzięcia.

Stacja przeładunkowa ma zostać wybudowana na obszarze niecałych dwóch hektarów. Zakres tego przedsięwzięcia obejmuje budowę obiektów budowlanych oraz montaż urządzeń do zbierania i zagęszczania zebranych odpadów. Wśród tych urządzeń ma znaleźć się: hala magazynowa, instalacja do zagęszczania surowców pod wiatą, boksy magazynowe i zadaszenia. Niezbędne będzie też utwardzenie terenu i wyznaczenie placów manewrowych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu glospowiatusredzkiego.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%