Interwencje

Zamknij

"W majówkę przez Słupię jeżdżą turyści. Wstyd!"

. 08:30, 03.05.2026 Aktualizacja: 00:22, 03.05.2026
Skomentuj "W majówkę przez Słupię jeżdżą turyści. Wstyd!"

- Stan drogi w Słupi Wielkiej woła o pomstę do nieba! Wiemy, że w planach jest remont całkowity nawierzchni, ale dlaczego choć „z grubsza” nie zalepiono tych dziur? W majówkę przez Słupię jeżdżą turyści! Wstyd! - napisał do nas jeden z Czytelników. - Emocje z jazdy na długie lata – inny Czytelnik kilka dni temu skomentował pod naszym postem. - Ta droga z Koszut do Słupi powinna być zrobiona od podstaw, a nie łatanie byle ludziom oczy zamydlić, że coś zrobione. I na jak długo? Po zimie będzie tak samo. Brak słów – napisał inny użytkownik Facebooka.

Niedawno wykonano remont cząstkowy nawierzchni drogi powiatowej 3672P, prowadzącej od DW432, przez Pętkowo i Słupię Wielką, do DK11 w Koszutach. Pominięty został jednak odcinek drogi przebiegający przez wieś, od skrzyżowania z drogą prowadzącą do Śniecisk do przejazdu kolejowego. To właśnie ten odcinek pokonało w pierwszych dniach maja wiele osób, podążając śladem średzkiej ciuchci.

W całej Polsce funkcjonuje przeszło 20 czynnych linii kolei wąskotorowych, wliczając w to koleje leśne i parkowe. Jednak większość z nich obsługiwana jest przez składy ciągnięte przez lokomotywy spalinowe. Średzka Kolej Powiatowa ma aż dwie lokomotywy parowe serii Px48, w dodatku obie sprawne! To niewątpliwie zasługa Towarzystwa Przyjaciół Kolejki Średzkiej „Bana”, które jest zarządcą ŚKP. To dzięki członkom stowarzyszenia w 2016 roku kolej ponownie ruszyła na wąskotorowy szlak do Zaniemyśla, odnowione zostały wagony, a parowozy przeszły gruntowne remonty, stając się atrakcją w skali nie tylko kraju, ale nawet Europy.

Nic więc dziwnego, że wraz z rozpoczęciem sezonu Średzkiej Kolei Powiatowej, do naszego regionu przyjeżdżają turyści i miłośnicy kolei. Znaczna część z nich korzysta z możliwości przejazdu kolejką, ale nie brakuje też osób, które przyjeżdżają fotografować skład na całej trasie, podążając za nim od stacji Środa Miasto aż do samego Zaniemyśla. Zdjęcia i nagrania publikowane są zwykle na grupach tematycznych poświęconych kolejom wąskotorowym.

W tym roku dodatkowych wrażeń dostarczył im przejazd drogą powiatową 3672P, będącej częścią trasy między stacją w Słupi Wielkiej, a przystankiem w Annopolu.

My oczywiście niezmiennie namawiamy do korzystania z przejazdów kolejką. W niedzielę 3 maja kursy ze Środy Wlkp. o godzinie 10:30 i 14:30, a w drogę powrotną z Zaniemyśla pociągi wyruszają o 12:30 i 16:30.

(.)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu glospowiatusredzkiego.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%