Zamknij
REKLAMA

Uważaj na taki znaczek! To pułapka, która może...

11:03, 01.01.2022 | M.O.
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl/
REKLAMA

Kolejne oszustwo wymierzone w klientów banku wykrył Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego. CSIRT KNF wskazuje, że na baczności muszą się mieć osoby posiadające konto w Getin Bank.

Zespół CSIRT KNF realizuje zadania Sektorowego Zespołu Cyberbezpieczeństwa, we współpracy z podmiotami krajowego systemu cyberbezpieczeństwa a w szczególności zespołami CSIRT poziomu krajowego.

Ponadto wspiera Operatorów Usług Kluczowych w obsłudze incydentów poważnych występujących w tych podmiotach a także prowadzi działania mające na celu analizę pozostałych incydentów, trendów i zagrożeń w obszarze cyberbezpieczeństwa. 

- Oszuści ponownie wykorzystują specjalne kodowanie w celu zmylenia użytkownika i kradzieży haseł. Tym razem podszywają się pod Getin Bank - informuje CSIRT KNF. 

Schemat działania oszustów nie jest nowy. Chodzi o pułapkę w trakcie logowania. 

Hakerzy stworzyli łudząco podobną witrynę internetową, wprowadzili z pozoru drobne i niewidoczne zmiany. W fałszywym adresie literę "a" zastąpiono znakiem "ạ", zaś "b" zamieniono na "h".

Cyberprzestępcy liczą, że klienci banku nie zauważą tych różnic.

W ten sposób logując się z fałszywej strony do bankowości internetowej klienci, zupełnie nieświadomie, przekażą loginy i hasła przestępcom.

Przestępcy natomiast będą mogli wyprowadzić wszystkie zgromadzone na koncie środki.  

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%