Zamknij
REKLAMA

Białoruski wojskowy grozi Polsce! "To będzie poligon doświadczalny"

15.43, 07.07.2022 Źródło: Wirtualna Polska Aktualizacja: 15.43, 07.07.2022
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/
REKLAMA

Zastępca szefa Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Białorusi Rusłan Kosygin grozi Polsce. Mówi, że w przypadku ewentualnych zachodnich prowokacji i późniejszego konfliktu "terytorium Polski wraz z infrastrukturą wojskową stanie się priorytetowym celem dla wojsk białoruskich". 

Wojna w Ukrainie sprawiła, że Rosja wraz z jej nielicznymi sojusznikami co rusz, w różny sposób atakują sprzymierzeńców strony ukraińskiej. Ataki są elementem wojny informacyjnej prowadzonej przez Federację Rosyjską.

Tym razem wojna ta prowadzona jest ustami białoruskich wojskowych. 

Gen. dywizji Rusłan Kosygin, ostrzegał, że Stany Zjednoczone planują rozpętać krwawy konflikt przeciw Rosji i jej sojusznikom, a teren państw bałtyckich, w tym Polski może zamienić się w "poligon doświadczalny". 

- Jesteśmy gotowi na różne scenariusze rozwoju sytuacji. Nie chciałbym, aby ten scenariusz miał charakter militarny, ale Zachód musi jasno zrozumieć, że nasza odpowiedź na jakąkolwiek prowokację zbrojną na pewno będzie adekwatna i twarda - cytuje Kosygina Wirtualna Polska.

Jego zdaniem plany mają potwierdzać rzekome szkolenia operacyjne i wojskowe, w ramach których "opracowuje się kwestie przerzutu wojsk, a Rosję i Białoruś uznaje się za wroga".

Oskarżenia w stronę Polski

Kosygin podkreśla, że niebezpieczeństwo wynika "ze starań poszczególnych polskich polityków o zainicjowanie powrotu tzw. ziem prapolskich, czyli zachodnich regionów Ukrainy i Białorusi".

- Na szczególną uwagę w zakresie oceny wyzwań i zagrożeń militarnych zasługuje zestaw działań na rzecz rozmieszczenia europejskiego segmentu amerykańskiego systemu obrony przeciwrakietowej - wskazał. 

W przypadku konfliktu, jak wskazuje zastępca szefa Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Białorusi atakowane mają być ośrodki decyzyjne, elementy systemu dowodzenia i kontroli, a także infrastruktura wojskowa i transportowa. 

(Źródło: Wirtualna Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%