Zamknij
REKLAMA

Wyciekł list ważnego generała! "Musimy być gotowi do walki"

00.13, 20.06.2022 Źródło: Wirtualna Polska Aktualizacja: 00.13, 20.06.2022
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne Fot. pixaby
REKLAMA

Brytyjska armia "musi być gotowa do walki w Europie". List o takiej treści przesłał do swoich podkomendnych nowy dowódca lądowych Wielkiej Brytanii gen. Patryck Sanders.

Treść listu została wysłana, jak donosi Wirtualna Polska, poprzez wewnętrzną sieć ministerstwa obrony, a ujawniły ją brytyjskie media. Autorem listu jest gen. Patrick Sanders, który zastąpił gen. Marka Carletona Smitha.

"Musimy być gotowi do walki"

Jak wspomina w liście jest pierwszym od 1941 roku szefem sztabu generalnego "obejmującym dowództwo nad armią w cieniu wojny lądowej w Europie, w którą zaangażowane jest mocarstwo kontynentalne".

Gen. Sanders ostrzega, że w obecnej sytuacji brytyjska armia "musi być gotowa do walki w Europie".

- Inwazja Rosji na Ukrainę podkreśla nasz podstawowy cel - ochronę Wielkiej Brytanii oraz gotowość do walki i wygrywania wojen na lądzie - oraz wzmacnia wymóg odstraszania rosyjskiej agresji groźbą użycia siły - pisał do swoich podkomendnych. 

Cel brytyjskiej armii? "Pozbawić szansę Rosji" 

Nowy dowódca wojsk lądowych wskazuje, że celem armii jest "przyspieszenie mobilizacji i modernizacji armii, aby wzmocnić NATO i pozbawić Rosję szansy na zajęcie kolejnych obszarów Europy".

- Świat zmienił się od 24 lutego i obecnie istnieje palący imperatyw wykucia armii zdolnej do walki wraz z naszymi sojusznikami i pokonania Rosji w bitwie - cytuje list Wirtualna Polska. 

 

(Źródło: Wirtualna Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%