Zamknij
REKLAMA

Parafie pomagają uchodźcom z Ukrainy

20:45, 10.03.2022 | MT
Skomentuj Fot. Parafia Cielcza i Cząszczew
REKLAMA

Wiele parafii angażuje się w pomoc dla Ukrainy. Formy tej pomocy są różne, niektórzy księża organizują zbiórki pieniędzy, inni zbierają potrzebne produkty, jeszcze innym pośredniczą w organizacji noclegów dla uchodźców.

O tym, że w Domu Rekolekcyjnym w Nadziejewie zorganizowano noclegownie dla uchodźców informowaliśmy już wcześniej, jednak Kościół Katolicki podejmuje także inne działania.

W wielu parafiach odprawiane są dodatkowe msze w intencji pokoju w Ukrainie. W ubiegłą niedzielę odbyły się one w Kolegiacie i kościele św. Józefa. Tam odprawił ją w języku ukraińskim ksiądz Dominik Fiszer – proboszcz ze Skadowska.

Pomoc dla Ukraińców zorganizowała także parafia Wszystkich Świętych w Nietrzanowie. W ostatnią niedzielę lutego oraz w Środę Popielcową zbierane były ofiary dla uchodźców wojennych z Ukrainy. W piątek środki te zostały przekazane na konto Caritasu.

W Środę Popielcową odbyła się także zbiórka przedmiotów, jakie mogą przydać się uchodźcom. Znalazły się wśród nich koce, pościele, ręczniki, a także środki opatrunkowe, leki, kosmetyki i żywność gotowa do spożycia i taka z długim terminem przydatności do spożycia.

Następnie w czwartek wszystkie dary zostały przewiezione do magazynu przy parafii Najświętszego Serca Jezusa w Środzie.

- Ks. proboszcz dziękuje wszystkim, którzy hojnie włączyli się w pomoc, złożyli ofiary i dary, jak również zadeklarowali pomoc w dostarczeniu zebranych rzeczy – informuje parafia w Nietrzanowie.

Zebrane dary dostarczyli do Środy prywatnymi samochodami mieszkańcy Murzynowa Leśnego, Olszewa i Szlachcina. Swoją pomoc i możliwość użyczenia samochodów zadeklarowali także mieszkańcy Miąskowa, Marianowa oraz Brodowa.

- Podziękowanie należy się także rodzinie, która zdeklarowała się przyjąć uchodźców za pośrednictwem Caritas Archidiecezji oraz tym, którzy przyjęli uchodźców w inny sposób na terenie parafii – pisze parafia na swojej stronie internetowej.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%