Zamknij
REKLAMA

Dziś ważna uroczystość w Kolegiacie 

10:31, 23.06.2021 | J.J
Skomentuj Mszy będzie przewodniczył ks. dr Marcin Głowiński, rektor Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu Fot. sluzebniczki.pl/Archidiecezja Poznańska
REKLAMA

We wtorek księża i parafianie udali się do Lubonia po relikwie błogosławionego Edmunda Bojanowskiego. Dziś, w środę 23 czerwca na mszy świętej o 18:30 nastąpi uroczyste wprowadzenie relikwii błogosławionego do Kolegiaty.

Mszy będzie przewodniczył ks. dr Marcin Głowiński, rektor Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. 

Bł. Edmund urodził się 14 listopada 1814 roku w wielkopolskiej wsi – Grabonóg. W jego rodzinnym domu dbano o polskie tradycje patriotyczne, a także o wiarę katolicką. Według jego zapisków w pamiętniku oraz listach wynika, że młody Edmund w dzieciństwie doświadczył uzdrowienia z ciężkiej choroby. Miało to się wydarzyć dzięki modlitwie do Matki Bożej Świętogórskiej z sanktuarium w Gostyniu, w którym dziś – co warto podkreślić – znajdują się relikwie błogosławionego Edmunda Bojanowskiego. 

Edmund Bojanowski był mocno związany z Wielkopolską. Działał społecznie, stworzył ochronki wiejskie. 3 maja 1850 roku Edmund Bojanowski założył Zgromadzenie Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej. Celem zgromadzenia jest służba bliźnim. Siostry pomagają biednym i chorym, m.in. w wychowaniu dzieci. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%