Zamknij

Decyzją Arcybiskupa ksiądz proboszcz zostaje przeniesiony

Joanna Duda Joanna Duda 15:00, 11.01.2025 Aktualizacja: 11:09, 27.10.2025
Skomentuj

Dekretem nominacyjnym księdza Arcybiskupa z dnia 7 stycznia ksiądz proboszcz Waldemar Jaśkowiak został skierowany do parafii pod wezwaniem św. Katarzyny we Wronkach, gdzie przejdzie z dniem 1 lutego.

Ksiądz proboszcz Waldemar Jaśkowiak podziękował parafianom za wspólnie przeżytych 12 lat oraz życzliwość, pomoc i współpracę jaką okazali wierni. 

W ogłoszeniach parafialnych ksiądz poprosił u uszanowanie i zrozumienie decyzji Arcybiskupa, o przyjęcie nowego proboszcza z taką samą życzliwością z jaką został sam przyjęty oraz o modlitwę za niego i swojego następcę. 

W grudniu minęło 12 lat od momentu, gdy ksiądz Waldemar Jaśkowiak został proboszczem parafii pod wezwaniem Wszystkich Świętych w Nietrzanowie. 

Gdy rozpoczynał swoją posługę na terenie powiatu przeprowadziliśmy z nim wywiad.

Ksiądz proboszcz Waldemar Jaśkowiak objął wówczas swojej pierwsze probostwo i przyznał, że jest to wyzwanie, ponieważ posługę w parafii w Nietrzanowie pełnił od 22 grudnia, a święta to jak wiadomo czas pełen obowiązków dla księży, jak na przykład zaplanowanie kolędy czy pasterki.

Warto dodać, że proboszcz pochodzi ze Środy, gdzie ukończył szkołę podstawową i żył do 15 roku życia. Obejmując probostwo w Nietrzanowie powrócił do gminy Środa. W wywiadzie wspomniał, że miło jest na nowo poznawać dawnych kolegów i koleżanek. 

- Kolegów i przyjaciół z lat szkolnych można powiedzieć, że poznaję teraz na nowo. Przez tyle lat wielu z nich się zmieniło, niektóre twarze zatarły się w pamięci, inne zmienił czas. Miło jest, że tak wielu z nich przyznaje się do dawnych relacji koleżeńskich i niejako na nowo ujawnia. To pomaga poczuć się na nowo wśród swoich - powiedział w 2012 roku ksiądz proboszcz Waldemar Jaśkowiak.

W wywiadzie dodał również, że w chwili otrzymania dekretu nominacyjnego do parafii w Nietrzanowie mieszały się w nim radość oraz obawa przed pierwszym probostwem. Dodał jednak, że dzięki parafianom obawy te się zmniejszyły. 

Od 1 lutego ksiądz proboszcz Waldemar Jaśkowiak posługę pełnił będzie w parafii Świętej Katarzyny we Wronkach. W ostatnią niedzielę stycznia (26 stycznia) odbędzie się msza święta pożegnalna. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu glospowiatusredzkiego.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%