Zamknij
REKLAMA

Maseczki nadal są obowiązkowe!

14:39, 04.10.2021 | M.D
Skomentuj
REKLAMA

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Środzie w związku z licznymi interwencjami mieszkańców oraz ze względu na obowiązujący stan epidemii i dynamicznie rosnącą liczbę zakażeń wirusem SARS-CoV-2 zarówno w naszym regionie, jak i w całej Polsce przypomina, że zasłanianie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych jest obowiązkowe na terenie całego kraju.

Nos i usta można zasłaniać tylko za pomocą maseczki. Chusty, przyłbice i szaliki nie są dozwolone, ponieważ nie spełniają swojej podstawowej funkcji, czyli nie chronią przed wirusem!

Usta i nos trzeba obowiązkowo zasłaniać m.in.: na terenie nieruchomości wspólnych (np. na klatce schodowej), w autobusie, tramwaju i pociągu, w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i na poczcie, w zakładzie pracy, jeśli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba (chyba, że pracodawca postanowi inaczej), w zakładzie pracy podczas bezpośredniej obsługi klienta/interesanta, w kinie i teatrze, u lekarza, w przychodni, w szpitalu, salonie masażu i tatuażu, w kościele i szkole, na uczelniach, w urzędach i innych budynkach użyteczności publicznej (w sądzie, w instytucji kultury, banki, na poczcie itp.).

- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Środzie w trosce o zdrowie wszystkich naszych mieszkańców apeluje: nie gromadźmy się w przestrzeniach zamkniętych, używajmy masek, myjmy ręce, zachowujmy dystans. Bądźmy odpowiedzialni! - za naszym pośrednictwem zwraca się PPIS w Środzie, Barbara Rochowiak. W powiecie średzkim od początku pandemii zakażenie wykryto u 5 778 osób. W tym czasie odnotowano 245 zgonów z powodu COVID-19 lub w związku z tą chorobą i chorobami współistniejącymi.

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%