Zamknij
REKLAMA

Kiedy skończy się pandemia? Koronawirus: Stan na dzień 3 kwietnia. Sytuacja w kraju i w powiecie średzkim

16.39, 03.04.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

- To moment, w którym zaczynamy koronawirusa traktować jako jedną z chorób, które po prostu gdzieś w naszym otoczeniu istnieją. Są cały czas oczywiście groźne, ale mamy je w coraz większym stopniu pod kontrolą - tłumaczył Wirtualnej Polsce minister zdrowia Adam Niedzielski.

Oficjalnie nadal trwa stan epidemii, ale w najbliższych miesiącach ma zostać zniesiony. Mówi się, że wprowadzony zostanie jedynie stan zagrożenia epidemicznego.

Jak sytuacja w związku z koronawirusem wygląda obecnie?

Do 3 kwietnia w całym kraju odnotowano 5 969 621 przypadków zakażeń. Z powodu COVID-19 bądź współistnienia COVID-19 z innymi chorobami, zmarło 115 345 osób.

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 557 zakażeniach odnotowanych w ciągu ostatniej doby w całym kraju. Potwierdzono też dwa przypadki śmiertelne.

W powiecie średzkim w ciągu ostatniej doby potwierdzono jedno zakażenie, jednakże wykonano tylko 6 testów. Z kolei wczoraj w komunikacie potwierdzone zostały dwa przypadki zakażeń i jeden przypadek śmiertelny. W marcu odnotowano ponad 400 zakażeń w powiecie średzkim i jeden przypadek śmiertelny.

Od początku pandemii w naszym powiecie potwierdzono 9 967 przypadków zakażeń i 279 zgonów z powodu COVID-19 bądź chorób współistniejących z COVID-19.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%