Zamknij
REKLAMA

Wielu obawiało się tej informacji. "Czwarta fala epidemii rozpoczyna się"

11:44, 26.08.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Minister w rozmowie w Programie Pierwszym Polskiego Radia powiedział, że "czwarta fala już się rozpoczyna".

W środę w Polsce zanotowano 234 nowe zakażenia koronawirusem. To o 26 więcej niż tydzień temu i o jedno więcej niż we wtorek. Zmarło 5 osób z COVID-19.

Wyniki są coraz wyższe, co nie umknęło uwadze ministrowi zdrowia, który mówi już o czwartej fali epidemii.

- Według symulacji, które są omawiane m.in. na posiedzeniach rządowego zespołu zarządzania kryzysowego widać, że ta fala przybierze na sile we wrześniu i w październiku

- powiedział w środę szef KPRM Michał Dworczyk.

Poinformował przy tym, że rząd ma gotowy scenariusz m.in. reagowania w "ujęciu powiatowym".

- Również scenariusze związane z reagowaniem w ujęciu powiatowym. To znaczy wprowadzanie różnego rodzaju rozwiązań mających na celu ochronę zdrowia w podziale na powiaty w zależności o liczby zachorowań i poziomu zaszczepienia w poszczególnych powiatach - dodał polityk.

Podkreślił, że konkretne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły. Powiedział, że będą one podejmowane w zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej na terenie kraju.

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział z kolei, że na początku września liczba zakażeń wzrośnie do 300 dziennie, a później należy spodziewać się przyspieszenia wzrostu zakażeń. Poinformował też, że obecnie 95 proc. zakażeń koronawirusem jest spowodowana przez wariant delta.

Niedzielski mówił też, że przy wprowadzaniu ewentualnych obostrzeń covidowych, kraj zostanie podzielony na strefy, na poziomie powiatów. Dodał, że rząd przy wyznaczaniu stref planuje przy tym "przeskalowanie" liczby zakażeń oraz branie pod uwagę stopnia wyszczepialności.

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%