Zamknij
REKLAMA

Spotkanie Integracyjne z Polskim Czerwonym Krzyżem

Joanna Duda Joanna Duda 16.12, 15.12.2022 . Aktualizacja: 16.25, 15.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

W Restauracji Turystycznej „U Moniki” odbyło się Integracyjne Spotkanie z Polskim Czerwonym Krzyżem. Spotkanie w klimacie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przeznaczone było dla osób potrzebujących. Oddział PCK ze Środy wystosował pismo do głównego zarządcy Polskiego Czerwonego Krzyża, dzięki czemu udało się zakupić 130 paczek świątecznych, każda za 130 złotych, dla potrzebujących rodzin z Polski i Ukrainy. Dzięki przekazanym na ten cel środkom pieniężnym możliwa była również organizacja spotkania integracyjnego w restauracji.

Zakupione w Intermarche produkty podzielone zostały do toreb. Lista osób, do których trafiły datki, została wspólnie sporządzona z Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Paczki trafiły do 50 rodzin z Polski oraz 80 rodzin z Ukrainy.

Dla zebranych osób wystąpiły dzieci, które na co dzień znajdują się w Ośrodku Wsparcia „Kompas”. Pod kierownictwem Danuty Wieczorek odbył się występ w dwóch językach. Następnie rozdane zostały, przygotowane przez dzieci, drobne upominki oraz pluszowe zabawki, a zebrane osoby zostały zaproszone na poczęstunek.

W tym dniu nie mogło się obyć bez życzeń świątecznych. Poza członkami PCK oraz OPS życzenia złożyła również Małgorzata Wiśniecka-Zabłocka.

Podczas rozdawania darów do paczek dokładane były, przysłane z Warszawy, z Polskiego Czerwonego Krzyża, kosmetyki. Więcej zdjęć z wydarzenia TUTAJ

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%