Zamknij
REKLAMA

Kierowco, za brak takiej naklejki dostaniesz duży mandat! Do niektórych stref nie wjedziesz!

13:00, 03.05.2022 | .
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne Fot. pixaby
REKLAMA

Już jutro (4 maja) wejdzie w życie rozporządzenie dotyczące obowiązkowych naklejek na szybę dla aut, które będą wymagane w strefie czystego transportu. Za jej brak można słono zapłacić. 

Strefa czystego transportu to miejsce, gdzie będą mogły wjechać pojazdy bezemisyjne, a także spalinowe. Te drugie będą jednak musiały charakteryzować się określonym poziomem uciążliwości dla środowiska. 

O wprowadzeniu takich stref w najbliższym czasie myślą największe polskie miasta. Pierwsza taka strefa ma pojawić się w Krakowie od początku przyszłego roku, zainteresowane wprowadzeniem tego rozwiązania są również m.in. Warszawa, Bydgoszcz, Łódź, Poznań, Rzeszów, Szczecin czy Lublin. 

Wjazd do strefy będzie możliwy jedynie dzięki specjalnej naklejce. 

Co określa naklejka? 

- Na naklejce znajdą się informacje o mieście, dla którego ją wydano, roczniku produkcji auta, rodzaju używanego przez nie paliwa oraz jego numerze rejestracyjnym. Nie ma na niej jednak informacji o spełnianej przez pojazd normie emisji Euro. I może mieć to poważne konsekwencje - wskazuje serwis AutoKult.pl.

Może okazać się, że nalepka wydana w jednym z miast nie będzie obowiązywała w innym, a to prosty sposób do tego by zapłacić mandat. Zakazu wjazdu do strefy czystego transportu to mandat w wysokości 500 zł. 

Wygląda zatem na to, że kierowca odwiedzający miasta z takimi strefami będzie musiał mieć naklejkę z każdego takiego urzędu. Wydanie nalepki ma kosztować nie więcej niż 5 zł.

Szczegółowe przepisy dotyczące starania się o takie oznakowanie nie zostały jeszcze ustalone. 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%