Zamknij
REKLAMA

Atak na klientów dużego banku! Dokładnie sprawdź...

08:30, 25.01.2022 | M.O.
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl/
REKLAMA

Klienci mBanku musza uważać. Cyberprzestępcy rozpoczęli kolejny zmasowany atak, a do wielu Polaków trafiają fałszywe wiadomości SMS. 

Wykorzystują wizerunek banku, podszywają się pod pracowników i chcą wymusić działanie na odbiorcy i nakłonić do kliknięcia w link. 

- Twoje konto zostało zablokowane. Zaloguj się tutaj aby odblokować W przeciwnym razie Twoje konto zostanie zamknięte - straszą niczego nieświadomych klientów oszuści. 

Takie wiadomości w ostatnim czasie otrzymało wielu Polaków. Część z nich może się na to nabrać i gorzko tego pożałować. 

Zrzut ekranu fałszywego SMS-a na Facebooku pokazał serwis Niebezpiecznik.

- W treści pojawia się link, pod którym ma być dostępna możliwość logowania i odblokowania konta. Wiarygodności wiadomości dodaje fakt, że zadbano o spreparowaną nazwę nadawcy - "MBANK" - dodaje serwis dobreporogramy.pl

Pod żadnym pozorem nie należy w nic klikać, a takie podejrzane wiadomości ignorować i usuwać, by nie narażać się na problemy.

W ramach tej fałszywej akcji kampanii przestępcy chcą uzyskać dane do logowania do konta. Link podany w SMS-ie może również prowadzić do zainfekowania telefonu szkodliwym oprogramowaniem.

Niektóre z trojanów potrafią przechwytywać treści SMS-ów przychodzących (także tych niezbędnych do potwierdzenia operacji na koncie bankowym), a wtedy złodzieje będą już o krok od władzy nad zgromadzonymi tam środkami. 

Jak uchronić się przed takimi problemami?

Przede wszystkim należy zachować czujność, a do bankowości internetowej logować się jedynie za pośrednictwem zaufanych adresów. Pamiętajmy również, że nie należy podawać nikomu

W przypadku, kiedy zorientujemy się, że daliśmy się nabrać oszustom należy jak najszybciej skontaktować się z bankiem. 

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%