Zamknij
REKLAMA

Do dziś nie wrócili do domu

09:51, 24.11.2021 | .
Skomentuj Zaginieni Leszek Jarząbek, Mateusz Bąkowski i Dawid Walczak
REKLAMA

Wkrótce, bo 11 grudnia minie 5 lat, odkąd Mateusz Bąkowski wyszedł z domu w Białym Piątkowie i już do niego nie wrócił. Inny mieszkaniec Białego Piątkowa także od 2 lat nie wraca do domu. Najdłużej do domu nie wraca mieszkaniec Miłosławia – 21 lat. 

13 czerwca 2000 roku zaginął ślad po mieszkańcu Miłosławia. Leszek Jarząbek miał wówczas 21 lat. Jest to wysoki i szczupły chłopak o wzroście blisko 185 cm, włosy ciemnoblond, jasne oczy. Ostatni raz był widziany właśnie w Miłosławiu, a dziś ma 43 lata. Nie wiadomo w co był ubrany gdy zaginął. 

Zaginiony Leszek Jarząbek

11 grudnia 2016 roku Mateusz Bąkowski wyszedł z domu koło południa. Poruszał się samochodem, srebrnym renault clio z 1999 roku, nr rej. PO 9V328. Ostatni raz widziany był w Śremie. W chwili zaginięcia ubrany był w jeansy i skórzaną kurtkę. Jest średniego wzrostu mężczyzną, około 170 cm, ma niebieskie oczy i bardzo krótkie włosy. Od 5 lat nie daje znaku życia i nie kontaktuje się z rodziną. Dziś ma 35 lat. 

Mateusz Bąkowski

13 października 2019 roku zaginął ślad po Dawidzie Walczaku z Białego Piątkowa, gdzie był widziany po raz ostatni. Nie wiadomo, w co był ubrany w dniu zniknięcia. To wysoki mężczyzna, ok. 185 cm wzrostu, szczupły, jasnooki. Dziś ma 32 lata i jak dotąd nie wiadomo, gdzie jest. 

Dawid Walczak

Rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji we Wrześni sierż. szt. Adam Wójciński potwierdza, że śledztwa w sprawie tych osób są wciąż otwarte i trwają poszukiwania. Jeśli posiadacie jakiekolwiek informacje, które mogłyby pomóc w odnalezieniu tych mężczyzn, skontaktujcie się z Komendą Powiatową Policji we Wrześni pod numerem (061) 4375211.


Co zrobić, gdy bliska osoba nie wraca?


Zaginięcie bliskiej osoby to trudne i traumatyczne przeżycie jednak dla policji wszystkie dane są bardzo ważne. Przede wszystkim istotne są wszystkie informacje dotyczące chwili, gdy po raz ostatni widzieliśmy osobę zaginioną. Każdy szczegół może mieć kluczowe znaczenie podczas śledztwa. Po zgłoszeniu zaginięcia policjant ma prawo poprosić o wszystkie dane, zdjęcie, opis wyglądu, ubioru, grupę krwi, także informacje o ewentualnych chorobach i zaburzeniach psychicznych. Warto też wymienić możliwe miejsca, do których mogła się udać osoba poszukiwana. Poza zgłoszeniem na policję jest także bardzo dużo organizacji i stowarzyszeń, które poszukują osób zaginionych, prowadzą bazy osób i rozpowszechniają informacje o poszukiwaniach także poza granicą kraju. 
Wiele osób od wielu lat poszukujących swoich zaginionych bliskich ma także możliwość poszukiwania za pośrednictwem telewizji lub programów prowadzonych w serwisie Youtube. Jeśli od zaginięcia minęło 10 lat rodzina może wystąpić o uznanie osoby zaginionej za zmarłą. Policja zaprzestaje poszukiwań w momencie, gdy osoba zaginiona kończy 100 lat. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%