Zamknij
REKLAMA

Znany himalaista zawita do Środy!

14:55, 08.10.2021 | J.J
Adam Bielecki wystąpi w Ośrodku Kultury w Środzie Fot. Adam Bielecki
REKLAMA

Po pandemicznej przerwie w wielkim stylu wraca Klub Szalonego Podróżnika. 12 grudnia w ramach 5. Średzkiego Dnia z Przygodą do Ośrodka Kultury w Środzie zawita jeden z najpopularniejszych himalaistów młodego pokolenia – Adam Bielecki. 

Himalaista, alpinista, taternik i podróżnik. Prelekcja „Szczyt Marzeń – moja droga na K2”, którą usłyszy publiczność zebrana w Ośrodku Kultury zilustruje drogę, jaką pokonał Adam, aby zostać jednym z czołowych himalaistów młodego pokolenia. Podczas pokazu autor postara się przybliżyć zjawisko himalaizmu zimowego, a także za pomocą zdjęć i filmów przedstawi swoje najważniejsze górskie osiągnięcia. 

Adam Bielecki opowie o swoich trudnych wspinaczkowych początkach, pierwszych krokach w wysokich górach, a także o tym, jak nie poddawał się zniechęceniu i frustracji, które dopadały go np. w przypadku tragicznych wydarzeń. Głównym punktem prelekcji jest jednak historia zimowej wyprawy na K2 oraz bezprecedensowej akcji ratunkowej na Nanga Parbat. 

Zanim Bielecki porwie swoją opowieścią publikę w wysokie góry, na scenie Ośrodka Kultury wystąpi Katarzyna Augustyn, pasjonatka natury, podróżniczka z zamiłowania w chwili wolnej od pracy na etacie, autorka bloga o rodzinnym podróżowaniu – A Kind of Adventure. Szaleńczo zakochana w dalekiej północy i byłych republikach radzieckich. Tym razem Kasia w swojej prezentacji skupi się na Głównym Szlaku Beskidzkim, który miała okazję przemierzyć wraz z mężem w 2020 roku. 

Główny Szlak Beskidzki to najdłuższy i najtrudniejszy szlak w polskich górach, a zarazem jeden z najpiękniejszych. Co roku wyrusza na niego kilkuset śmiałków, do mety dociera jednak nieco ponad setka.

Aby połączyć dwie czerwone kropki, wyznaczające początek i koniec szlaku, należy przejść 502 kilometry przemierzając sześć dużych masywów górskich, pokonując znaczne różnice wysokości, mierząc się z pogodą - palącym słońcem, deszczem i wiatrem, ale przede wszystkim walcząc z własnymi słabościami.

Ważna jest nie tylko kondycja fizyczna, ale również stan umysłu, bo gdy pojawią się trudności i zmęczenie, pozytywne nastawienie pozwoli iść wciąż dalej i dalej.

Wydarzenie 12 grudnia rozpocznie się o godzinie 16:00. Wstęp bezpłatny. Organizatorzy serdecznie zapraszają i nie kryją swojej radości z powodu powrotu do działania i spotkań z ludźmi. 

- Wracamy! Tak naprawdę wracamy dzięki pani Ewie Kusik, jej pomocy w organizacji Średzkiego Dnia z Przygodą oraz słowom motywacji iż musimy działać. Moja żona również nie mogła się doczekać, kiedy znowu ruszymy ze spotkaniami. Zatem jak przy takim wsparciu nie powrócić do naszych działań, cieszących się dużą sympatią wśród średzian. Cieszy mnie fakt, że powracamy z mocnym akcentem. Liczę na duże zainteresowanie i tym razem – mówi w rozmowie z naszą redakcją Grzegorz Posała, prezes Klubu Szalonego Podróżnika.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%