Zamknij
REKLAMA

Wymiana okien – na co zwrócić uwagę?

20:27, 27.04.2022 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj Gdzie kupić dobre okna?

Przed Tobą bardzo trudny wybór odpowiedniej stolarki okiennej? W takim razie koniecznie przeczytaj nasz artykuł! Znajdziesz w nim wiele cennych wskazówek na temat tego, w jaki sposób wybrać odpowiednią stolarkę okienną, aby się nie rozczarować. Przekonaj się zatem, na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

Wymiana okien to nie lada wyzwanie zarówno w domach jednorodzinnych, firmach, jak i w mieszkaniach w bloku albo kamienicy. Stare, drewniane okna Tarnów nie są szczelne, co przede wszystkim generuje spore koszty oraz jest problematyczne. Bardzo ważne jest zatem to, żeby wymienić stolarkę i wybrać taką, która posłuży Ci przez długie lata. Oczywiście nie jest to łatwe zadanie. W naszym artykule podpowiemy Ci, na co powinieneś zwrócić uwagę podczas zakupów!

Okna kupuj z głową

Pamiętaj o tym, że jest to zakup na bardzo długie lata. Powinieneś zatem zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby był przemyślany. Oczywiście nie jest to łatwe zadanie, ale również nie niemożliwe. Podczas wyboru skup się przede wszystkim na oszczędności energii. Ciepło nie powinno nadmiernie uciekać z wnętrza poszczególnych pomieszczeń. Właściwa izolacja termiczna jest w tym przypadku absolutną podstawą. Skup się na tym, aby dobrać stolarkę okienną, która charakteryzuje się właściwym zastosowaniem pakietów szybowych, ramek dystansowych oraz klasy profili. To wszystko ma wpływ na późniejsze użytkowanie okien, a więc na pewno nie powinieneś pomijać tej kwestii. Skup się zatem na odpowiednim współczynniku Uw, który może wynosić najwyżej 1,1 W/mkw. Oczywiście im współczynnik będzie niższy, tym lepiej, ponieważ dzięki temu zyskasz pewność, że rama okienna jest bardziej szczelna.

Koszty zakupu oraz eksploatacji

Podczas zakupów koniecznie weź pod uwagę to, że większa inwestycja, a więc zakup energooszczędnej stolarki w perspektywie czasu jest znacznie bardziej opłacalny. Dzięki temu możesz bowiem zaoszczędzić na późniejszym ogrzewaniu swojego domu. Zmniejszysz zatem koszty ogrzewania. Zdecydowanie warto zatem postawić na okna PCV, które są mniej wymagające również w przypadku eksploatacji. Ram nie musisz w żaden sposób odnawiać, a tym bardziej malować. Doskonale sprawdzają się podczas ich codziennego użytkowania. Są bardzo odporne na zmienne warunki atmosferyczne, a więc doskonale się prezentują również po upływie długiego czasu. Wystarczy je umyć kilka razy do roku i będą doskonale wyglądać.

Gdzie kupić dobre okna?

To pytanie zadaje sobie bardzo wielu inwestorów. Na polskim rynku trudno jest znaleźć dobre okna. Warto zatem porównać oferty w różnorodnych miejscach. Wysokiej jakości ofertą może pochwalić się firma Novobudowa. Tam możesz liczyć również na wsparcie profesjonalnych ekspertów, którzy przygotują dla Ciebie indywidualną wycenę i pomogą Ci dobrać odpowiednią stolarkę okienną, dostosowaną do Twoich indywidualnych potrzeb.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%