Zamknij
REKLAMA

W czym sztuczna trawa jest lepsza od prawdziwej?

15:22, 22.04.2022 | materiały partnera

Przyjęło się uważać, że wszystko to, co wyprodukowano z materiałów syntetycznych, jest z założenia mniej wartościowym produktem. Wraz z postępem technologicznym oraz wieloma innowacyjnymi pomysłami, takie twierdzenia szybko powinny przejść do działu zapomnienia. Współczesne rozwiązania dają nam wiele, niezwykłych korzyści, których natura nie mogłaby nam nigdy podarować. Dowiedz się zatem, jakie są zalety posiadania sztucznej trawy Plantia.

Znajdź idealne miejsce na sztuczną trawę

Jest to bajecznie proste, ponieważ sztuczna trawa odnajdzie się dosłownie wszędzie. Nie przeszkadza jej prażące słońce ani głęboki cień. Może być poddawana również próbie deszczu, śniegu oraz gradu. Świetnie poradzi sobie przymocowana do surowego betonu – zarówno w poziomie, jak i w pionie. Praktycznie nie istnieje miejsce, które byłoby nieodpowiednie dla sztucznej trawy. Dla kontrastu naturalna wersja potrzebuje słońca, ale niezbyt wiele. Po spotkaniu z gradem, śniegiem lub butami licznych przechodniów będzie oklapnięta, blada, a nawet żółta. Czy chcemy takiej dekoracji?

Dynamika wzrostu to różne efekty

Naturalna trawa potrzebuje wielu starań, by urosnąć. Najpierw konieczny jest wysiew nasion, dokładne ugniatanie (najlepiej specjalnym walcem) i regularne podlewanie. Na niektórych terenach niezbędne będzie także pilnowanie niewyrosłych sadzonek przez kilka dni, ponieważ są atrakcyjnym pożywieniem dla ptactwa. Po pewnym czasie możemy spodziewać się pierwszych kiełków trawy. Zanim będzie ona jednak pożądanie gęsta i bujna, mogą minąć nawet 3-4 sezony. Tymczasem sztuczna trawa wymaga jedynie rozłożenia i przymocowania do podłoża, by już pierwszego dnia cieszyć nas swoimi zielonymi źdźbłami.

Pielęgnacja sztucznej trawy

To chyba najpiękniejszy z omawianych punktów. Podczas gdy naturalny trawnik musimy regularnie podlewać i kosić, czasem niezbędne jest też jego nawożenie – ze sztuczną murawą nie ma żadnych obowiązków. Syntetyczne włókna nie potrzebują wody i słońca do wzrostu. Nie zmieniają także swojej wysokości. Jedynie wybrane czynniki zewnętrzne mogą ustawić sztuczne źdźbła pod mniej pożądanym przez nas kątem. Wówczas wystarczy szybkie czesanie, a sztuczna trawa wygląda tak, jak pierwszego dnia.

A jak z wyglądem sztucznej trawy?

Gęsto ułożone źdźbła trawy, które tworzą kompozycję o zielonym zabarwieniu. Jednolity kolor i wysokość dostosowana do preferencji użytkownika to perfekcja, którą możesz podziwiać każdego dnia na swojej ścianie, balustradzie balkonu, drewnianym płotku, czy pergoli ogrodowej. Sztuczna trawa jest niezmienna przez cały rok, co pozwala na wykorzystanie jej w wielu aranżacjach zewnętrznych i wewnętrznych. Możemy postawić na jednolite maty, ale także te modele, które w sam raz nadadzą się na taras. Trawy ozdobne w donicach mogą przybierać także zwarte formy, sięgające 80 cm. Przy produkcie dobrej jakości nie tylko ich kolor będzie wspaniałą imitacją natury, ale również giętkości. Pozwala to na przyjemny szum wiatru, spomiędzy liści sztucznej trawy.

Trawa i ekonomia

Obecnie wszyscy dokładnie wertujemy domowe budżety w poszukiwaniu oszczędności. Chcemy, by tzw. zbytki, kosztowały nas jak najmniej. Naturalna trawa może być tańsza w momencie zakupu nasion, jednak ilość wody i czasu, które poświęcimy na jej wzrost, też wymaga inwestycji. Doliczmy później zakup kosiarki i jej eksploatację, a z taniego produktu powstanie duży koszt dla domowego budżetu. Staje to w opozycji do sztucznej trawy, za którą autentycznie zapłacimy tylko raz.

Sztuczne trawy Plantia

Szybkie efekty za niską cenę? Wybierz sztuczne trawy Plantia! Modele zachwycają swoim wyglądem, gęstym pokrojem i łatwym montażem. Na stronie internetowej Plantia odnajdziesz także inne sztuczne rośliny, a nawet całe ogrody wertykalne. Pozwala to wybrać do domu, biura, czy ogrodu taką zieleń, która wpisuje się idealnie w Twoje potrzeby i preferencje estetyczne. Skończ z czekaniem i zajrzyj do oferty firmy Plantia już dziś!

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%