Zamknij
REKLAMA

Okna przesuwne - czy warto w nie inwestować? Nasze podpowiedzi!

17:00, 30.05.2022 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj PSK czy HST?

Funkcjonalność, komfort, nowoczesność - tymi słowami można opisać okna przesuwne, które są coraz popularniejszym rozwiązaniem dla tarasów i balkonów. Duża, przeszklona przestrzeń zawsze robi imponujące wrażenie. Zastanawiasz się, czy naprawdę warto inwestować w ten typ okien? Mamy dla Ciebie kilka cennych rad.

Nowoczesne rozwiązanie na balkon lub taras
Stosowanie nowoczesnych systemów przesuwnych jest od dawna popularne za granicą, jednak również w Polsce od lat cieszy się sporym uznaniem. To najlepsze rozwiązanie dla każdego, kto marzy o dużej, przeszklonej przestrzeni w swoim domu. Nowoczesny, ale zarazem uniwersalny design można łączyć dowolnie z różnymi stylami architektonicznymi. Zastosowanie tak dużych okien pozwala cieszyć się niczym nienaruszonym widokiem za oknem oraz pozwala na doskonałe doświetlenie pomieszczenia w ciągu dnia. Zastanawiasz się, czy takie rozwiązanie sprawdzi się również u Ciebie?

Okna Szczucin przesuwne mają bardzo dużo zalet, głównie wizualnych, ale są także bardzo wygodne i praktyczne. Przede wszystkim pozwalają na całkowite zagospodarowanie przestrzeni wewnątrz pomieszczenia. Tego typu okno otwiera się na oścież bez ograniczania miejsca w Twoim domu. Jeśli lubisz nowoczesne i designerskie rozwiązania, na pewno warto przemyśleć zastosowanie tego systemu. Nadaje się on zarówno do bardzo przestronnych domów, jak i tych o stosunkowo niewielkim metrażu.

Czy nowoczesne systemy przesuwne mają swoje wady? Ciężko mówić w ich przypadku
o znacznych mankamentach, warto jednak mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim promienie słoneczne, choć na pewno bardzo pożądane w Twoim domu, mogą stać się uciążliwe w upalne dni, zwłaszcza w przypadku okien skierowanych na południe. Pomieszczenie może wówczas znacznie się nagrzewać. W tym przypadku wystarczy jednak zainwestować w rolety, które w razie potrzeby skutecznie uporają się z nadmiarem promieni słonecznych. Również samodzielne mycie tak dużych okien może okazać się problematyczne, jednak jeśli marzysz o przeszklonej przestrzeni, na pewno zaakceptujesz tą małą niedogodność.

PSK czy HST?
Systemy przesuwne dzielą się na dwa godne polecenia typy. Pierwszym z nich jest PSK, bardziej ekonomiczny, ale również nieco mniej zaawansowany technologicznie. Pomimo pokaźnych wymiarów i znacznego ciężaru, tego typu system jest bardzo prosty w obsłudze. Uchylanie działa na tej samej zasadzie, jak w przypadku tradycyjnych okien, dzięki czemu jest intuicyjne i nie powinno sprawiać żadnych problemów.

System HST cechuje się niskim progiem, dzięki czemu jest szczególnie polecany do domów, w których mieszkają osoby poruszające się na wózku. Co więcej, ten typ okien może osiągać rozmiary niemożliwe do uzyskania w żadnej innej technologii. System HST często wyposażony jest w silnik elektryczny, który jest dodatkowym udogodnieniem.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%