Polska scena taneczna ma wielu utalentowanych tancerzy, ale dzisiaj przyjrzymy się dwóm wyjątkowym osobom, które odniosły sukces w świecie hip-hopu i udzielają się w Środzie.
Marta Gadzinowska i Piotr "Pi" Kaczmarek to dwie wyjątkowe indywidualności, które swoją pasję i umiejętności w tańcu przekształciły w imponującą karierę i wpłynęły na rozwój hip-hopu w Polsce. Teraz każdy w Środzie może czerpać z ich wiedzy i umiejętności zapisując się na prowadzone przez nich zajęcia, które odbywają się w średzkim Ośrodku Kultury.
Marta Gadzinowska: Z Piotrkowa Trybunalskiego na wielką scenę taneczną
Tancerka i instruktorka Marta Gadzinowska rozpoczęła swoją przygodę z tańcem w wieku 11 lat w Piotrkowie Trybunalskim. Jej fascynacja tańcem Hip Hop oraz pierwsze kroki na zawodach, miały miejsce w Szkole Tańca JAST. Marta szybko zdobyła uznanie, zarówno na krajowych, jak i międzynarodowych zawodach. W 2016 roku, najpierw jako tancerka, a później jako instruktorka w DNA Dance Studio w Łodzi, zaczęła gromadzić wiele indywidualnych i grupowych osiągnięć. Jej imponującym osiągnięciem było dotarcie do finału Mistrzostw Europy IDO w Bremerhaven.
Na bieżąco kształci się warsztatowo w kraju oraz za granicą. Brała lekcje u wielu światowych instruktorów takich jak: Mariusz Kotarski, Luther Brown, Ysabelle Capitulé, Martha Nabwire, Alisa Tsitseronova, Scott Forsyth oraz wielu innych.
W 2018 roku uczestniczka programu telewizyjnego World Of Dance z grupą DNA SQUAD. Miała okazję również współpracować na planie teledysków z polskimi artystami m.in. Sylwią Grzeszczak. Pomagała w organizacji jednego z największych obozów tanecznych w Polsce - Hip Hop Dance Camp 2022 oraz 2023.
Od 4 lat jest instruktorem dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, w tym zajmuje się tworzeniem choreografii oraz formacji grupowych.
Piotr "Pi" Kaczmarek: Rozwija Hip-Hopowego ducha w Polsce
Piotr "Pi" Kaczmarek to kolejny wybitny tancerz, którego historia z hip-hopem rozpoczęła się w 2008 roku w Poznańskim klubie Fresh. Początkowo doskonalił swoje umiejętności w Hip Hopie i Lockingu, ale szybko przekształcił się w hip-hopowego tancerza. Pi jest jednym z prekursorów nowych nurtów muzycznych, tanecznych i stylistycznych w polskim hip-hopie. Jego taniec opiera się na stylu, kreatywności i charakterze, które rozwijał godzinami na treningach, zawodach i jamach.
Jego osiągnięcia to między innymi 2. miejsce na Future Pace Battle 2023, 1. miejsce w World Of Dance Poland 2023, 1. miejsce w Wirującej Strefie 2023 i wiele innych zwycięstw w Polsce i za granicą. Pi nie tylko rywalizuje w tańcu, ale także prowadzi stacjonarne zajęcia w kilku szkołach tańca w Polsce, takich jak Point Dance Studio, Rampa Dance Studio i Born To Dance. Jego wpływ na rozwój hip-hopu w Polsce jest ogromny, a jego osiągnięcia świadczą o jego niezwykłym talencie i determinacji.
Średzki Ośrodek Kultury stawia na młodych i utalentowanych
Mogą wiele zaoferować
Obaj tancerze, Marta Gadzinowska i Piotr "Pi" Kaczmarek, są wzorem dla młodych tancerzy i pasjonatów hip-hopu w Polsce. Swoją ciężką pracą, zaangażowaniem i niezłomną pasją do tańca, przyczynili się do rozwoju tej formy sztuki w kraju. Ich osiągnięcia na krajowych i międzynarodowych arenach pokazują, że polska scena hip-hopowa ma wiele do zaoferowania światu. Dzięki takim talentom, Polska stała się ważnym graczem na światowej mapie hip-hopu.
Zapisz się na zajęcia
„Pi” zajęcia dla dzieci 7-10 lat prowadzi między godziną 16:00, a 17:00. Zajęcia HIP HOP Open 11+ odbywają się między godziną 17:00 a 18:30. Ostatnia zamknięta grupa 11-15 lat ma swoje zajęcia w godzinach 18:30 - 20:00.
Marta natomiast zaprasza dzieci w wieku 4-6 lat na zajęcia, które odbywają się między godziną 16:00 a 17:00. Dla starszych dzieci 7-10 lat zajęcia odbywają się w godzinach 17:00-18:30. Ostatnia zamknięta grupa 11-15 lat trenuje w godzinach 18:30-20:00.
Zajęcia Piotra odbywają się w każdy poniedziałek, a Marty w każdy czwartek w sali Ośrodka Kultury zlokalizowanej przy PKP.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz