Zamknij
REKLAMA

Wrzesień na drogach powiatu

17:58, 09.10.2021 | M.D
Skomentuj Fot. OSP Koszuty
REKLAMA

Średzka policja opublikowała statystyki dotyczące zdarzeń drogowych w naszym powiecie we wrześniu oraz porównała je do statystyk z lat ubiegłych.

We wrześniu na drogach powiatu średzkiego odnotowano 52 zdarzenia drogowe. W roku ubiegłym i rok wcześniej we wrześniu tych zdarzeń było więcej. Warto jednak podkreślić, że 7 z tych zdarzeń zakwalifikowanych zostało jako wypadki drogowe, czyli zdarzenia w których poszkodowały zostały osoby (obrażenia powyżej 7 dni). Łącznie rannych zostało 9 osób ale na szczęście nikt nie zginął. Od początku roku na drogach naszego powiatu zginęło już 7 osób. Wynik ten jest przerażający, gdyż w całym ubiegłym roku było 6 ofiar śmiertelnych. Do 1 października tych ofiar odnotowano wówczas 4, a rok wcześniej jedną. Sprawcami największej liczby zdarzeń drogowych były osoby mieszczące się w przedziale wiekowym od 25 do 39 lat. Przyczyną aż 13 zdarzeń drogowych, do których doszło we wrześniu, było niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. W ośmiu przypadkach sprawca nie udzielił pierwszeństwa przejazdu, a w siedmiu powodem było nieprawidłowo wykonany manewr cofania. Najwięcej, bo aż 16 zdarzeń, odnotowano na drogach krajowych. W tej niechlubnej statystyce ponownie góruje DK 11. W Środzie sporo wypadków i kolizji ma zwykle miejsce na ul. 20 Października, Brodowskie, Czerwonego Krzyża, Hallera, Poselskiej, Brodowskiej oraz Żwirki i Wigury. W wrześniu do tej listy dołączyły jeszcze m.in. ulice: Bukowa, Daszyńskiego, Hiacyntowa, Kilińskiego, Kosynierów, Rejtana i Topolska.

- We wrześniu policjanci ujawnili na terenie powiatu średzkiego 7 nietrzeźwych kierujących pojazdami – poinformowała st. asp. Edyta Kwietniewska oficer prasowy KPP w Środzie.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%