Zamknij
REKLAMA

Wjechała w barierę i prosiła o pomoc. Była pijana

17.03, 24.11.2022 opr. MD Aktualizacja: 17.09, 24.11.2022
Skomentuj Fotografia poglądowa
REKLAMA

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Środzie postanowili w ubiegły poniedziałek sprawdzić, czy kierowcy po długim weekendzie wsiedli za kierownicę trzeźwi. Rezultat kontroli jest zatrważający.

Już o godzinie 5:30 w Zaniemyślu na ul. Poznańskiej ujawniono kierowcę dacii, który kierował po drodze publicznej będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Nie minęło pół godziny, a ujawniono kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Tym razem „za kółkiem” forda transita siedział mężczyzna, u którego badanie wskazało ponad 0,8 promila alkoholu. Do zatrzymania doszło na ul. Kórnickiej w Środzie. Niemal równocześnie patrol ujawnił kierowcę skody, który miał w organizmie 0,3 promila alkoholu. Ten mężczyzna odpowie za wykroczenie. Przed godziną 8:00 na ul. Brodowskiej zatrzymany został do kontroli kierowca mercedesa. On także odpowie za wykroczenie, ponieważ badanie wykazało, że ma w organizmie poniżej 0,5 promila alkoholu. Pod koniec akcji „Trzeźwy poranek” kontrola wykazała, że zatrzymany na ul. Niedziałkowskiego kierowca mercedesa sprintera, również spożywał alkohol. Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu 0,35 promila alkoholu.

W czwartek na ul. Brodowskiej ujawniono kierowcę opla zafiry, który miał w organizmie blisko promil alkoholu. W tym przypadku to świadek zareagował i wezwał policję.

Podobnie było w Mącznikach w nocy z niedzieli na poniedziałek. Kierująca samochodem marki mitsubishi colt straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła nim w barierę ochronną. Przed godziną 1:00 dobijała się do jednego z domów, prosząc o pomoc w zepchnięciu samochodu. Od kobiety było czuć alkohol, więc sprawa została zgłoszona na policję. Badanie wykazało, że kierująca miała 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

(opr. MD)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%