Zamknij
REKLAMA

Wsiadł za kierownicę samochodu po spożyciu alkoholu

11.11, 27.07.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Sposób jazdy kierowcy zespołu pojazdów przeznaczonego do przewozu drewna w poniedziałkowy wieczór wzbudził niepokój jednego z kierowców na DK11. Swoimi spostrzeżeniami podzielił się z policjantami. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli, gdy kierowca zjechał do Środy. Okazało się, że 40-letni kierowca był trzeźwy.

Z kolei w sobotę przed południem w Zielnikach funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość rowerzysty. Okazało się, że 44-letni mieszkaniec gminy Środa miał w organizmie 1,1 promila alkoholu. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2 500 zł. Następnego dnia do zatrzymania rowerzysty doszło na ul. Dąbrowskiego. W tym przypadku 56-letni mieszkaniec gminy Środa miał 0,22 promila alkoholu. Mężczyzna, za nieznaczne przekroczenie dopuszczalnego stężenia alkoholu w organizmie, został ukarany mandatem w kwocie 1 000 zł.

W poniedziałek, 25 lipca, akcję „Trzeźwość” prowadzili funkcjonariusze KMP w Kaliszu. Jak informuje portal zyciekalisza.pl, spośród wszystkich przebadanych kierowców aż czterech spożywało wcześniej alkohol. Trzech z nich odpowie za dokonanie przestępstwa, a jeden za wykroczenie. Wśród tych, których czyn został zakwalifikowany jako przestępstwo, jest mieszkaniec powiatu średzkiego. 36-letni kierowca opla miał w organizmie promil alkoholu. Zatrzymane zostało mu prawo jazdy, a o karze zadecyduje sąd. Mężczyźnie grozi do dwóch lat pozbawienia wolności i dotkliwa kara finansowa.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Anioł Anioł

0 0

W Środzie co drugi rowerzysta jeździ pod wpływem alkoholu 17:29, 27.07.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%