Zamknij
REKLAMA

Tragiczny czerwiec na drogach. Są ofiary śmiertelne i ciężko ranni

16:57, 22.06.2022 | .
Skomentuj Wypadki z ostatnich dni Fot. KM PSP w Poznaniu/JJ
REKLAMA

Za chwilę ruszy czwarta edycja „Mapy wypadków ze skutkiem śmiertelnym”. Akcja organizowana przez polską policję ma na celu zwrócenie uwagi na liczbę wypadków, w których ginie wiele osób, co z kolei ma wpłynąć na świadomość kierowców i poprawę bezpieczeństwa na drogach. Mapę można znaleźć na stronie policja.pl oraz w mediach społecznościowych i na stronach jednostek policji w całym kraju. Aktualne dane wyświetlane są także na ekranach umieszczonych przy głównych ciągach komunikacyjnych, na stacjach paliw i w centrach handlowych.

Tylko w ubiegłe wakacje na polskich drogach było 451 wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Do jednego z nich doszło na terenie powiatu średzkiego, w Sulęcinie. Dwa kolejne miały miejsce tuż za granicami powiatu: niedaleko Kórnika i w Białym Piątkowie.

Tegoroczne letnie wakacje jeszcze się nie rozpoczęły, ale niestety już dochodzi do wielu tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

We wtorek 21 czerwca, w wypadku samochodowym niedaleko Dominowa zginął mężczyzna, który prowadząc samochód marki opel corsa uderzył nim w rosnące na poboczu drogi drzewo. Przyczyny zdarzenia wyjaśniają funkcjonariusze KPP w Środzie pod nadzorem prokuratury.

W sobotę 11 czerwca do groźnego wypadku doszło na DK92, gdzie w Gaju Wielkim zderzyły się dwa samochody marki bmw. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 19-letni kierowca, mieszkaniec Pniew. Ciężko ranne zostały dwie osoby z drugiego pojazdu. To mieszkańcy powiatu średzkiego: 31-letni kierowca i 26-letnia pasażerka.

Trzy dni później rozpędzone audi a6 uderzyło w stojącą w zatoczce taksówkę. Na miejscu zginęli kierowcy obu pojazdów. Do zdarzenia doszło na ul. Krzywoustego w Poznaniu, a sprawcą tragicznego wypadku był 16-letni mieszkaniec gminy Środa, który nie posiadał prawa jazdy.

Kolejna sobota, to kolejna tragedia na drodze. W miejscowości Dachowa w gminie Kórnik 18 czerwca samochód osobowy uderzył w drzewo. Do zdarzenia doszło na ul. Klonowej, a przybyli na miejsce zdarzenia strażacy przy pomocy sprzętu hydraulicznego wykonali dostęp do uwięzionej w fiacie panda kierującej. - Po kilkunastu minutach prowadzonych czynności reanimacyjnych udało się przywrócić czynności życiowe i kobieta została zabrana do szpitala – relacjonowali strażacy. Niestety mimo usilnych starań kobieta zmarła. Mieszkanka gminy Dominowo miała niespełna 22 lata.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%