Około godziny 17:00 na DK11 na wysokości miejscowości Lubrze (gmina Krzykosy) doszło do zderzenia trzech pojazdów.
Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w wypadku poszkodowana została jedna osoba. Na miejscu błyskawicznie pojawiły się służby ratunkowe. W trakcie prowadzonych działań okazało się jednak, że w zdarzeniu brały udział trzy pojazdy, którymi podróżowały łącznie cztery osoby, ale żadna z nich nie odniosła poważniejszych obrażeń.
Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że do zdarzenia doszło wskutek niezachowania bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu, w wyniku czego kierujący samochodem dostawczym doprowadził do uderzenia w tył samochodu osobowego, który przemieścił się i uderzył w tył poprzedzającego pojazdu. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja.
Samochody usunięto z jezdni i po uprzątnięciu pozostałości pokolizyjnych przywrócono ruch drogowy w obu kierunkach, Kierowcy muszą się jednak uzbroić w cierpliwość, ponieważ na DK11 utworzył się długi zator.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz