Dokładnie tydzień temu minęło 105 lat od dnia, w którym utworzona została Policja Państwowa. 24 lipca to dzień, w którym tradycyjnie obchodzone jest Święto Policji. Ogólnopolskie obchody odbyły się przed tygodniem, uroczystości na szczeblu województwa wielkopolskiego odbyły się już 12 lipca, a dziś świętują funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie.
Po uroczystej mszy świętej, którą w Bazylice Kolegiackiej odprawił ksiądz kapelan Lech Otta, zgromadzeni udali się do auli Wielkopolskiej Akademii Społeczno-Ekonomicznej w Środzie, gdzie miał miejsce uroczysty apel, podczas którego wręczone zostały awanse i wyróżnienia.
Wspomnieni zostali funkcjonariusze, którzy otrzymali w tym roku medale im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja. Ponadto wymieniona została podinspektor Agnieszka Bartłomiejczak, której nadany został srebrny medal za długoletnią służbę. Odznaczona medal odbierze w późniejszym terminie. Z kolei 12 lipca brązową odznakę „Zasłużony Policjant” otrzymał, podczas obchodów wojewódzkich, młodszy aspirant Marcin Wachacz. Podczas średzkich obchodów Święta Policji srebrną odznakę „Zasłużony Policjant” otrzymał młodszy inspektor Damian Biesiada, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Środzie.
Jeden z funkcjonariuszy średzkiej komendy został wyróżniony przedterminowym awansem. Za wzorowe wykonywanie obowiązków, przejawianie inicjatywy w służbie i doskonalenie kwalifikacji zawodowych przedterminowo na wyższy stopień służbowy mianowany został młodszy aspirant Dariusz Patalas. Od 24 lipca Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego KPP w Środzie jest już aspirantem.
Ponadto na wyższe stopnie służbowe zostało mianowanych: 12 funkcjonariuszy w korpusie aspirantów, 12 policjantów w korpusie podoficerów i 9 funkcjonariuszy w korpusie szeregowych.
Na koniec wręczone zostały medale Niezależnego Samorządowego Związku Zawodowego Policjantów.
Wszystkim wyróżnionym i awansowanym funkcjonariuszom gratulowali obecni podczas uroczystości goście: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Violetta Mójta, gospodarz uroczystości Komendant Powiatowy Policji w Środzie podinsp. Krzysztof Wróblewski, przedstawiciele władz samorządowych ze starostą Ernestem Iwańczukiem i burmistrzem Piotrem Mielochem na czele oraz Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Wielkopolskiego mł. insp. Andrzej Szary.
Przemawiający dziękowali funkcjonariuszom za wzorową służbę i zaangażowanie w niesienie pomocy i zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom. Nie zapomniano także o tych policjantach, którzy pełnili służbę w trakcie trwania uroczystości. Na koniec zebrani goście mieli okazję, aby indywidualnie pogratulować wyróżnionym i awansowanym policjantkom i policjantom.
O godzinie 15:00 na Starym Rynku rozpoczął się policyjny piknik, podczas którego na wszystkich mieszkańców czekało wiele bezpłatnych atrakcji.
Kolejka chętnych ustawiła się do stanowiska znakowania rowerów, najmłodsi ochoczo korzystali z animacji, dmuchańców i możliwości zrobienia sobie pamiątkowej fotografii z sierżantem Pyrkiem. Na osłodę watę cukrową zapewniła średzka cukrownia, a spragnionych napoiło Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Wodociągów i Kanalizacji. Tradycyjnie dużym zainteresowaniem dzieci cieszył się policyjny sprzęt. Ponadto funkcjonariusze, wspierani przez kadetów klasy policyjnej z CKZiU Hipolit, rozdawali przypinki i balony. Swoje stoisko miały także Średzkie Amazonki.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu glospowiatusredzkiego.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz