Zamknij
REKLAMA

Spór o kaplicę zostanie rozstrzygnięty?

10:04, 26.01.2022 | .
Skomentuj Fot.MK
REKLAMA

W Pięczkowie dalej wrze. Mieszkańcy są podzieleni i poruszeni sprawą kaplicy wiejskiej. Po wizycie w kurii zwołano radę sołecką. 

Przypomnijmy, że wójt Andrzej Janicki podczas wizyty w kurii został poinformowany, że ks. Kulpiński miałby włączyć się w zarządzanie kaplicą lub by świątynia przeszła w zarząd parafii orzechowskiej. Pomysł taki został wysunięty przez przewodniczącego Rady Cmentarnej. W miniony poniedziałek odbyło się zatem zebranie rady sołeckiej. Zdania, co do tego co zrobić z kaplicą były podzielone, nie zapadła więc jednoznaczna decyzja. Powstała lista dotycząca zwołania zebrania wiejskiego. Warunkiem koniecznym jest, aby na liście podpisało się 48 osób. Wtedy sołtys, Ryszard Ignaszewski musi zwołać i przeprowadzić takie zebranie. Tyle wystarczy, żeby było quorum, dające prawo do podejmowania decyzji. Lista została podpisana, podpisów wystarczyło,  a zebranie wiejskie odbędzie się za tydzień, 3 lutego o godzinie 18:00 w świetlicy. 

Zebranie wiejskie jednak się odbędzie

Śp. Jerzy Dominik już kilka lat temu przeciwstawił się biskupowi w tej sprawie. Jeśli dojdzie do zebrania wiejskiego, może ono mieć bardzo burzliwy przebieg.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%