Zamknij

Zabraknie wody dla mieszkańców gminy Krzykosy?

11:22, 09.06.2021 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

- Nie można wstawić prania. Kąpanie się prawie niemożliwe, bo woda nie leci, już od kilku dni - mówi nam mieszkanka Solca. Od samego rana Czytelnicy dzwonią do Redakcji zgłaszając, że woda w Solcu, Sulęcinie i Sulęcinku prawie nie leci z kranów.

Sprawdzamy, co się dzieje...

Mieszkańcy wsi są oburzeni brakiem wody. Od kilku dni mają problem z ciśnieniem wody, a raczej jego brakiem. Rozmawiają o tym w sklepach, na ulicach i z nami. Problem powraca od lat. Zadzwoniliśmy do wójta Gminy Krzykosy, Andrzeja Janickiego z prośbą o wyjaśnienie. 

Z uzyskanych informacji wynika, że wójt nie otrzymał zgłoszenia od mieszkańców Sulęcina i innych wsi o tym problemie. Wczoraj otrzymano informację o niskim ciśnieniu wody w Murzynówku i ten problem został już naprawiony. Wójt poinformował również, że nie posiada żadnych informacji od obsługi o tym, aby pompy w hydrofornii w Młodzikowie nie działały prawidłowo, lub aby brakowało wody w zbiornikach. Najprawdopodobniej problemem jest podlewanie przez mieszkańców gminy prywatnych ogrodów i napełnianie basenów wodą przeznaczoną do spożycia przez mieszkańców, a nie do tego ona służy. Jeśli problem będzie trwał, wójt może zdecydować o wprowadzeniu zakazu podlewania ogrodów, aby nie obciążać przesyłu wody.

Mieszkańcy nie rozumieją jednak tego uzasadnienia ponieważ jak mówią problem powraca co roku. Przybywa mieszkańców, a sieć wodociągowa nie jest modernizowana - komentują zdenerwowanie mieszkańcy.

Gmina obiecała naszej redakcji, że zajmie się problemem niskiego ciśnienia wody w Solcu, Sulęcinie i Sulęcinku. 

Do tematu jeszcze wrócimy.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

MieszkaniecMieszkaniec

0 0

Nareszcie ktoś się zajął tą sprawą która powtarza się co roku, może da to do myślenia władzą gminy którzy tylko grzeją stołki na wgodnych posadkach i myślą tylko o swoich prywatnych interesach. 22:35, 09.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AdamAdam

0 0

Kredyty Hipoteczne. Porównaj oferty banków i wybierz najlepszą.

Sprawdź jaki kredyt hipoteczny możesz dostać – już w 30 minut dostaniesz wstępną ofertę z ponad 15 banków.

Zamów bezpłatną i niezobowiązującą rozmowę z doradcą na https://kredyty-nieruchomosc.pl

Serdecznie pozdrawiam,
Adam Miziuk 12:53, 10.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%