Zamknij
REKLAMA

Nagrodzeni przez marszałka za projekt

13:59, 19.11.2021 | .
Skomentuj Fot. Powiat Średzki
REKLAMA

W ubiegłym tygodniu dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Nowe Miasto nad Wartą Małgorzata Pacholska odebrała nagrodę za realizowany przez bibliotekę projekt regionalny. Kapituła konkursu uhonorowała nowomiejską książnicę grantem.

Mowa tu o konkursie Samorządu Województwa Wielkopolskiego „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”. Była to już XXII edycja konkursu. Biblioteka Publiczna Gminy Nowe Miasto nad Wartą zgłosiła do konkursu projekt "Na wielkopolskim szlaku – spotkania i wyprawy regionalistyczne z pasją”, który udało się zrealizować mimo ograniczeń, jakie nakłada pandemia. Był on dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski. W ramach tego projektu w Nowym Mieście utworzono działający przy bibliotece regionalistyczny klub Doliwa. Od początku jego działalności udało się przygotować trzy broszury dotyczące historii i kultury regionu, które są dostępne na stronie internetowej biblioteki. Ponadto odbyły się dwie wycieczki regionalistyczne, autokarowa i rowerowa, a także wycieczki wirtualne. Zorganizowano i przeprowadzono także spotkania i wykłady otwarte dotyczące historii regionu Nowego Miasta i jego mieszkańców. Nie zabrakło i atrakcji dla dzieci, które mogły wziąć udział w warsztatach garncarskich, grze terenowej i pikniku z okazji 100. rocznicy cudu nad Wisłą. Odbył się także konkurs dla mieszkańców dokumentujący wspomnienia z II wojny światowej i wiele innych, ciekawych inicjatyw.

Kapituła konkursu po przeanalizowaniu projektu zdecydowała się nagrodzić Bibliotekę Publiczną Gminy Nowe Miasto nagrodą pieniężną w wysokości 5 000 złotych. Podczas gali, która odbyła się na Międzynarodowych Targach Poznańskich, wręczono nagrodę dyrektor biblioteki, Małgorzacie Pacholskiej. Na ręce pani dyrektor gratulacje złożyła także wicestarosta powiatu średzkiego Małgorzata Wiśniewska – Zabłocka. Nowomiejska biblioteka słynie z zaangażowania w wiele ciekawych projektów, co zostało dostrzeżone.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%