Zamknij
REKLAMA

Będzie kasa na nowy sprzęt!

13:01, 07.10.2021 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Znane powiedzenie mówi, że grosz do grosza i będzie kokosza. W myśl tej sentencji strażacy regularnie zbierają różnymi sposobami środki na nowy sprzęt. Tym razem zbierali złom, którego sprzedaż zasili finanse strażaków.

Zbiórkę zapowiadano od dawna więc chętni do oddania zalegającego złomu mogli telefonicznie zgłosić chęć pozbycia się odpadów. Druhowie odbierali złom z posesji osób, które zgłosiły chęć jego oddania przez kilka godzin, czterema pojazdami. Dzięki wsparciu wójta Aleksandra Podemskiego mieli wyznaczone miejsce, gdzie mogli składować zebrane materiały, a który sam też dorzucił do zbiórki złom. Mieszkańcy sołectwa Nowe Miasto okazali się bardzo hojni, gdyż w efekcie zbiórki strażacy zapełnili po brzegi dwa duże kontenery. Ilość zebranych odpadów była na tyle duża, że strażacy zapowiedzieli kolejną zbiórkę w przyszłym roku.Pieniądze ze sprzedaży złomu posłużą do doposażenia jednostki na Zielonym Rynku w niezbędny sprzęt pożarniczny.

OSP Nowe Miasto otrzymało też promesę na zakup wyposażenia o wartości 20 tysięcy złotych od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%