Zamknij
REKLAMA

Manewry "Medyk 2022" w Czeszewie

20.45, 10.09.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Aż 14 jednostek OSP wzięło udział w ćwiczeniach medycznych zorganizowanych dziś przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej z Wrześni. Zastępy, w ramach manewrów „MEDYK 2022”, otrzymały po siedem wezwań każdy. Pięć wezwań dotyczyło wypadków, a dwa stanowiły szkolenia z łączności i zestawu ratownictwa medycznego, czyli wyposażenia Torby R1 w nowe produkty. Wypadki były pozorowane w pięciu lokalizacjach, a do zdarzenia dysponowano po dwa zastępy.

Jedno ze zdarzeń miało miejsce na przeprawie promowej w Czeszewie. Zadaniem ratowników było udzielenie pomocy poszkodowanym pracownikom, z których jeden, podczas wykonywania konserwacji promu, wpadł do Warty, a drugi, chcąc ratować kolegę, doznał podtopienia.

Kolejna akcja prowadzona była w budynku miejscowej szkoły. Na korytarzu rozpylona została bliżej nieokreślona substancja, która podrażniła drogi oddechowe przebywającym na terenie placówki.

Trzecim miejscem prowadzenia akcji ratunkowej była siedziba zakładu remontowo-budowlanego, gdzie dwóch pracowników spadło z rusztowania.

Strażacy zostali wezwani także do pobliskiego Szczodrzejewa, gdzie pracownik tartaku odciął sobie dłoń na pile tarczowej.

Ostatnim miejscem prowadzenia działań było skrzyżowanie ul. Cmentarnej z ul. Polną, gdzie doszło do wypadku komunikacyjnego. Samochód osobowy uderzył w słup energetyczny, a pojazdem podróżowało pięć osób wracających z imprezy (w tym jedna schowana w bagażniku).

Na koniec manewrów uczestnicy wrażeniami mogli podzielić się ze sobą w siedzibie OSP Czeszewo, gdzie czekała na nich gorąca grochówka ufundowana przez burmistrza Huberta Gruszczyńskiego.

[FOTORELACJA_LISTA]642[/FOTORELACJA_LISTA]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%