Zamknij
REKLAMA

Zapalenie choinki i gwiazda na scenie

Mariusz Duda Mariusz Duda 22.34, 03.12.2022 . Aktualizacja: 10.43, 04.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

Po długich i żmudnych przygotowaniach w sobotę 3 grudnia o godzinie 15:30 w Pięczkowie rozpoczęło się wydarzenie pod nazwą „VIII Zapalenie Choinki”. Tradycyjnie już nie było to tylko uroczyste włączenie oświetlenia świątecznego drzewa, lecz także festyn, który przyciąga mieszkańców Pięczkowa i nie tylko. Tegoroczna edycja była wyjątkowa. Na dużej scenie wystąpił Felicjan Andrzejczak, muzyk i wokalista kojarzony przez wiele osób z Budką Suflera, z którą nagrał przebój „Jolka, Jolka pamiętasz”. Artysta urodził się w Pięczkowie i tu zakończył w sobotę swoją trasę koncertową.

Zanim jednak słynny wokalista pojawił się na scenie, na przybyłych czekało wiele innych atrakcji. Gości przywitała Anna Łach ze Stowarzyszenia „Nowa Inicjatywa” Pięczkowo, które było organizatorem wydarzenia.

Na scenie przy sali wiejskiej wystąpiły dzieci z miejscowego przedszkola, Maja Szymandera ze szkoły w Pięczkowie i grupa wokalna Gama z Krzykos. Nie mogło zabraknąć oczywiście rodowitej kapeli z Pięczkowa, czyli Zespołu Folklorystycznego „Tośtoki”, którego występ został poprzedzony pojawieniem się na scenie zespołu taneczno-wokalnego „Małe Tośtoki”. Odwołany został niestety koncert braci Kosmeckich, którzy mieli wystąpić z mamą Eweliną.

Przedświąteczne spotkanie w Pięczkowie ubiegło nie tylko pod znakiem muzyki, ale także zabawy. Były żywe maskotki, z którymi chętnie fotografowały się dzieci, zorganizowany został kącik kreatywny, gdzie najmłodsi zdobili pierniki, robili bombki czy kolorowali. Na zgłodniałych czekała strefa gastronomiczna. Tu można było zakupić słodycze, rozgrzać się gorącą kawą czy herbatą, a także skosztować bigosu oraz kiełbasy z grilla. Całkowity dochód ze sprzedaży został przeznaczony na leczenie Antosia Zbierskiego i Wojtusia Bogaczyńskiego. Dodatkowo wolontariuszki przebrane za śnieżynki zbierały do puszek pieniądze na chorych chłopców.

Przed godziną 17:00 wszyscy udali się pod dużą scenę, gdzie oczekiwano na przyjazd Mikołaja. Kulminacyjnym momentem było odliczanie i odpalenie światełek na choince. W niebo poleciały fajerwerki. Na zakończenie tej części wydarzenia przygotowana została kolejna atrakcja dla dzieci. Święty Mikołaj nie zapomniał o najmłodszych i wręczył im podarki w postaci kalendarzy adwentowych.

Dalszy ciąg „VIII Zapalenia Choinki” miał już miejsce na dużej scenie. Najpierw wystąpił zespół K&Gentelman, a po nim serca publiczności skradł Felicjan Andrzejczak. Zgromadzeni mogli wysłuchać zarówno popularnego utworu Budki Suflera, jak i wielu innych kompozycji, wśród których znalazł się „Impregnowany ślad”. Singiel z tekstem Artura Andrusa miał niedawno swoją premierę. - To podsumowanie czterech dekad życia artysty, który osiągnął szczyt, spadł, odbił się by powrócić ze zdwojoną siłą – tak do zakupu singla zachęca sam Andrzejczak.

Dzięki uprzejmości artysty i jego menedżerki Agnieszki, mogliśmy z Felicjanem Andrzejczakiem porozmawiać o muzyce, Budce Suflera i jego dzieciństwie w Pięczkowie. Rozmowę z gwiazdą sobotniego wieczoru przeczytacie w najbliższym wydaniu Głosu Powiatu Średzkiego.

Redakcja GPŚ dziękuje prezesowi Stowarzyszenia "Nowa Inicjatywa" Pięczkowo Marcinowi Łachowi za zaproszenie na VIII Zapalenie Choinki.

Wydarzenie zabezpieczali strażacy z OSP Pięczkowo i OSP Witowo

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

KKKK

0 0

❤️ 20:02, 04.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%