Zamknij
REKLAMA

Brakuje ponad miliona złotych! Radni znaleźli sposób, żeby jednak zrealizować inwestycję. Gmina musi się zapożyczyć

23:25, 24.05.2022 | MT
Skomentuj Fot. MD
REKLAMA

Radni zdecydowali, że gmina zaciągnie pożyczkę na prawie milion złotych. Pieniądze pokryją koszty związane z remontem i przebudową Ośrodka Zdrowia w Dominowie. Koszt prac okazał się o wiele wyższy, niż budżet, jaki gmina przewidziała na tę inwestycję.

Pod koniec kwietnia gmina poinformowała, że najkorzystniejsza oferta, jaka została zgłoszona w przetargu, opiewała na kwotę 2,16 mln zł. To ponad dwukrotnie więcej, niż gmina planowała na remont przeznaczyć, bowiem w budżecie przewidziano na ten cel nieco ponad 800 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, że wykonawcę udało się wyłonić dopiero przy drugim przetargu. Za pierwszym razem do Urzędu Gminy nie wpłynęła żadna oferta.

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Gminy, która odbyła się w ubiegły czwartek, podjęto uchwałę, zezwalającą na zaciągnięcie pożyczki w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 909 tysięcy złotych. Taka decyzja wiąże się także z koniecznością zabezpieczenia w budżecie na przyszłe lata pieniędzy przeznaczonych na spłatę zaciągniętego zobowiązania.

Mimo zgody na zaciągnięcie pożyczki nadal kwota, jaką dysponuje gmina jest zbyt mała.

W ramach przebudowy w budynku mają powstać między innymi nowe schody, instalacje oraz zewnętrzna winda dla niepełnosprawnych. Planowane prace obejmują także przebudowę wnętrz budynku. Zgodnie z planem inwestycja ma być ukończona w grudniu, o postępach w pracach będziemy informować w następnych wydaniach.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%